Gübre Fabrikaları T.A.Ş. (GUBRF), SPK’nın onayına sunduğu bedelsiz sermaye artırımı başvurusunun, kabul edilmediğini 18 Aralık Pazartesi günü yaptığı KAP açıklaması ile duyurmuştu.

Şirketin, bedelsiz başvurusunun kabul edilmemesinin açıklanmasıyla birlikte, hisse fiyatında sert düşüş başladı. 15 Aralık Cuma günü 360 TL ile kapanış yapan GUBRF hisseleri, bugünkü -%9,96 düşüş ile birlikte 172,60 TL’ye geriledi.

gubrf hisse

Sorulara Cevap Geldi

Şirket, özel durum açıklamasıyla hisse fiyatındaki düşüş ile ilgili açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, “Geçen haftadan bu yana Borsa İstanbul'da Şirket paylarımızın fiyatında yaşanan düşüş ile ilgili olarak yatırımcılardan yoğun sorular gelmektedir. 

Üretim Artışı Sonrası Milyon Dolarlık Anlaşma İmzaladı Üretim Artışı Sonrası Milyon Dolarlık Anlaşma İmzaladı

Şirketimiz pay değerini, fiyatını veya yatırımcıların yatırım kararlarını olumsuz etkileyebilecek nitelikte bilgi, olay ve gelişme bulunmamaktadır. Şirketimiz, bağlı ortaklıklarımız ve iştiraklerimiz olağan rutin faaliyetlerine devam etmektedir.” İfadelerine yer verildi.

Düşüş Yüzde 52’ye Ulaştı

Bedelsiz başvurusunun kabul edilmediğine dair yapılan açıklama öncesi, 360 TL ile işlem gören GUBRF hisselerinde, bugünkü fiyat arasındaki değişim %52,2’ye ulaştı.