Karsan Otomotiv (KARSN), Dünya Bankası Grubu’nun bir parçası olan Uluslararası Finans Kurumu (IFC) ile 1 yılı geri ödemesiz 6 yıllık 35 milyon EUR kredi sözleşmesi imzaladı.

karsan-otomotiv-kredi-sozlesmesi

Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada, alınan kredinin yüksek katma değerli teknolojilerin satın alınması, üretim sürecine ve ürün yelpazesine dahil edilmesi, büyümeye yönelik işletme sermayesi ihtiyaçlarının karşılanması ve kısa vadeli borçlanmaların kapatılması için kullanılacağı belirtildi.

Bu Hafta 16 Şirket Temettü Kararını Açıklayacak Bu Hafta 16 Şirket Temettü Kararını Açıklayacak

Açıklamada, kredinin ayrıca şirketin rekabetçi ve sürdürülebilir büyümesine küresel düzeyde katkıda bulunacağı ifade edildi.

KARSN tarafından yapılan açıklamada, "Şirketimiz 22 Aralık 2023 tarihinde, Dünya Bankası Grubu bünyesindeki Uluslararası Finans Kurumu (International Finance Corporation - "IFC") ile 1 yılı geri ödemesiz 6 yıllık 35 milyon EUR kredi kullanmak üzere sözleşme imzalamıştır. Alınan kredi, yüksek katma değerli teknolojilerin satın alınması, üretim sürecine ve ürün yelpazesine dahil edilmesi, büyümeye yönelik işletme sermayesi ihtiyaçlarının karşılanması ve kısa vadeli borçlanmaların kapatılması için kullanılacak ve ayrıca Şirket'in rekabetçi ve sürdürülebilir büyümesine küresel düzeyde katkıda bulunacaktır." ifadeleri vurgulandı.