Loras Holding (LRSHO) tarafından 20 Nisan itibariyle Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan bildiride bağlı ortağının sermayesinin 900 milyon TL'ye çıkarıldığı açıklandı. Şirket tarafından yapılan bildiriye göre Loras Holding'in ödenmiş sermayesinin tamamına sahip olduğu bağlı ortaklığı olan Seha İnşaat Müh. Mad. Tur. San. ve Tic.A.Ş.'nin sermaye artırımını gerçekleştirdiği bildirdi.

ŞİRKETİN SERMAYESİ 900 MİLYONA ÇIKARILDI

Loras Holding (LRSHO) 20 Nisan itibariyle Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı açıklamada şirketin bağlı olduğu ortağı olan Seha İnşaat Müh. Mad. Tur. San. ve Tic.A.Ş.'nin ödenmiş sermayesinin 300 milyon TL nakit artırılarak 900 milyon TL'ye çıkartılması için işlemlerin tamamlandığı bildirildi. Bugün yapılan bildiride ödenmiş sermaye artırımının dün itibariyle tamamlandığı açıklandı.

Loras Holding A.Ş. tarafından Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan bildiride şu ifadelere yer verildi;

"Şirketimizin, 600.000.000 TL ödenmiş sermayesinin tamamına sahip olduğu bağlı ortaklığımız Seha İnşaat Müh. Mad. Tur. San. ve Tic.A.Ş.'nin ödenmiş sermayesinin Seha İnşaat Müh.Mad.Tur.San.ve Tic. A.Ş.'den olan finansal alacaklarımızdan mahsup edilmek suretiyle 300.000.000 TL nakit artırılarak 900.000.000 TL'ye çıkarılması işlemi 19.04.2024 tarihinde tamamlanmış ve Konya Ticaret Sicil Müdürlüğü tarafından tescil ve ilan edilmiştir.

Kamuoyu ve yatırımcılarımıza saygıyla duyurulur."

28 Mayıs Salı Günü Öne Çıkan Borsa ve Şirket Haberleri 28 Mayıs Salı Günü Öne Çıkan Borsa ve Şirket Haberleri

Borsa İstanbul'da LRSHO koduyla işlem gören şirket hissesi dün itibariyle 3,03 TL ile kapandı. LRSHO hissesinin haftalık en yüksek değeri 3.26TL olarak görülürken, aylık en yüksek değeri ise yine 3.26 TL olarak görüldü. İşlem hacminin 39.871.567,89 olduğu hissenin yıllık değişimi ise yüzde 43,53 ile yukarı yönde ilerleme sergiledi.

Şirketin bağlı ortaklığı tarafından alınan sermaye artırımının hisse fiyatlarına nasıl yansıyacağı ilerleyen zaman içerisinde belli olacak. 

Editör: Umut Köse