Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) lisanslı borsa analisti Tuncay Turşucu Borsa İstanbul için değerlendirmelerde bulundu. Uzman isim Borsa İstanbul'da düzeltme hareketlerinin bir süre daha ilerleyeceğini fakat devamında güçlü bir yükseliş yaşanabileceğini açıkladı.

Uzman İsim Değerlendirmede Bulundu

Ülkemizdeki milyonlarca yatırımcı borsada ilerleyen günlerde nasıl bir değişim yaşanabileceğini merak ediyor. 23 Nisan’da Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle alım-satım yapılamayan borsada yarın itibariyle hareketlenme tekrar başlayacak. Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) lisanslı borsa analisti ve Matematik Mühendisi olan Tuncay Turşucu güncel piyasalar hakkında önemli açıklamalarda bulundu. 

SPK Lisanslı Borsa Analisti Tuncay Turşucu Çimento şirketleri arasında özellikle Bursa Çimento (BUCIM) ve Akçansa (AKCNS) gibi şirketlerin finansal verileri açısından radarına girdiğini belirtti. Enerji şirketlerinden de Astor Enerji’nin (ASTOR) hem büyüme anlamında hem de kar marjı anlamında listede yer aldığını açıkladı. Uzman isim  güçlü finansal sonuçları olan Koç Holding’e de ilerleyen dönemlerde girişlerin olabileceğini belirtti.

Temettü Ödemeleri Bu Yıl Büyük Kazandırdı! 2024'te Temettü Verimi En Yüksek 9 Şirket Temettü Ödemeleri Bu Yıl Büyük Kazandırdı! 2024'te Temettü Verimi En Yüksek 9 Şirket

Yabancı Yatırımcı Hangi Sektöre Yönelecek?

Bayramdan sonra borsada düzelmenin olabileceğini belirten Tuncay Turşucu, iki ay gibi bir süre boyunca sıkıcı ve yatay bir seyrin devam edebileceğini aktardı. Fakat 2024'ün son aylarında yukarı yönlü bir seyrin kaydedilebileceğini belirtti. Tuncay Turşucu tarafından yapılan değerlendirmeye göre yabancı yatırımcının ilk gireceği sektörün bankacılık ve sigorta olabileceği belirtildi. Havacılık sektörü içinde konuşan uzman isim sektör için en uygun mevsim olduğunu belirterek girişlerin artabileceğini aktardı. 

Uzman isim tarafından yapılan değerlendirmeler yatırımcılar tarafından büyük ölçüde takip ediliyor. Borsa İstanbul'da ilerleyen günlerde yükseliş seyrinin devam edip etmeyeceği de yatırımcılar tarafından merak ediliyor.

EDİTÖR NOTU: Bu haberde yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Web sayfamız internet ortamında herkese açık olan bilgileri derleyerek, haberleştirir. İnternet sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.

Editör: Umut Köse