Yatırımcılarına Yüzde 350 Oranında Bedelsiz Pay Dağıtacak Yatırımcılarına Yüzde 350 Oranında Bedelsiz Pay Dağıtacak

Gen İlaç ve Sağlık Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. (GENIL), Yozgat ili Çekerek ilçesi Bağlarbaşı Köyü’nde sahip olduğu arazi üzerinde 4.84 MWm-4 MWe gücünde güneş enerji santrali kurmak için Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) sürecini başlattığını açıkladı.

Şirketin Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yayımlanan açıklamasına göre, proje ile ilgili olarak Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Çevresel Etki Değerlendirmesi, İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü tarafından 27.10.2023 tarihinde duyuru yapıldı.

Duyuruda, projeye ilişkin P.T.D. Dosyası’nın Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliği’nin 16. maddesi doğrultusunda incelendiği ve ÇED Süreci’nin başladığı belirtildi.

Açıklamada, projeye ve sürece ilişkin olarak ortaya çıkabilecek yeni gelişmelerin SPK II-15.1 Özel Durumlar Tebliği uyarınca kamuoyu ile paylaşılacağı kaydedildi.

Gen İlaç, ilaç ve sağlık ürünleri üretimi, pazarlaması ve satışı alanlarında faaliyet gösteriyor.

KAP Açıklaması

"Şirketimizce Yozgat ili Çekerek ilçesi Bağlarbaşı Köyü 451 Ada 39 Parsel mevkiinde sahip olduğu arazi üzerinde yapılması planlanan Güneş Enerji Santrali projesine ilişkin Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Çevresel Etki Değerlendirmesi, İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü tarafından 27.10.2023 tarihinde aşağıdaki duyuru yapılmıştır.

“YOZGAT ili ÇEKEREK ilçesi Bağlarbaşı Köyü 451 Ada 39 Parsel mevkiindeki GEN İLAÇ VE SAĞLIK ÜRÜNLERİ SANAYİ VE TİC. A.Ş. tarafından yapılması planlanan Güneş Enerji Santrali (4,84 MWm-4 MWe) projesi ile ilgili olarak YOZGAT Valiliğimize sunulan P.T.D. Dosyası Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliği’nin 16. maddesi doğrultusunda incelenmiş ve projeye ilişkin ÇED Süreci başlamıştır. İlgililere ve kamuoyuna duyurulur.”

Projeye ve sürece ilişkin olarak ortaya çıkabilecek yeni gelişmeler SPK II-15.1 Özel Durumlar Tebliği uyarınca kamuoyu ile paylaşılacaktır."