Menderes Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. (MNDRS), bağlı ortaklığı Smyrna Seracılık Ticaret A.Ş.'nin yeni sera yatırımını tamamladığını açıkladı.

MNDRS, 03 Mart 2023 tarihinde yaptığı açıklamada, mevcut seraya ilave olarak yeni bir sera yapılacağını duyurmuştu.

Şirket, yeni yapılan serada fidelerin dikimi tamamlanmış olduğunu ve yeni sezona hazır olduğunu bildirdi.

Menderes Tekstil, bu yatırımla birlikte toplam örtü altı sera alanının 260 bin m2’ye yükseldiğini vurguladı.

KAP Açıklaması

"İlgi: 03.03.2023 tarihli özel durum açıklamamız.

Bu Haftanın En Çok Kazandıran Şirketleri Açıklandı! Liste Başında Savunma Sanayi Var Bu Haftanın En Çok Kazandıran Şirketleri Açıklandı! Liste Başında Savunma Sanayi Var

İlgide kayıtlı açıklamamızda Bağlı Ortaklığımız Smyrna Seracılk Ticaret A.Ş. tarafından mevcut seraya ilave yeni bir sera yatırımı yapılmaya karar verildiği duyurulmuştu.

Yeni yapılan serada fidelerin dikimi tamamlanmış olup  yeni sezona hazırdır. Bu yatırımla birlikte toplam örtü altı sera alanı 260 bin m2’ye yükselmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

MNDRS Faaliyeti Nedir?

Menderes Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. (MNDRS), 1984 yılında kurulan, ev ve tekstil ürünleri üretim ve pazarlama yapan bir şirkettir. Şirket, 500 bin metrekarelik dev bir tesiste 4 bin 250 çalışanıyla dünya standartlarında kaliteli ve çevreye saygılı ürünler sunmaktadır. Şirket, La Notte ve SNT gibi markalar altında nevresim, çarşaf, yastık kılıfı, masa örtüsü, perdelik kumaş, yaka astarı gibi geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Şirket, Akça Holding A.Ş.'nin bir parçası olup, Borsa İstanbul’da MNDRS koduyla işlem görmektedir.