Mercan Kimya Sanayi ve Ticaret A.Ş. (MERCN), 22 Mayıs 2023 tarihinde duyurduğu Hammadde Üretim Tesisi projesi için Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan 120.470.000 TL tutarında Yatırım Teşvik Belgesi aldığını açıkladı.

BİST'de İşlem Gören Holding, ASTOR ile Milyon Dolarlık Sözleşmeye İmza Attı BİST'de İşlem Gören Holding, ASTOR ile Milyon Dolarlık Sözleşmeye İmza Attı

MERCN, bu belge sayesinde KDV İstisnası, Sigorta Primi İşveren Hissesi Desteği, Vergi İndirimi, Faiz Desteği gibi desteklerden yararlanacağını bildirdi. Hammadde Üretim Tesisi projesi, Kocaeli’nin Gebze ilçesindeki Tavşanlı Mahallesi’nde bulunan bir arazide yapılacak ve 27 Şubat 2026 tarihine kadar tamamlanması planlanıyor.

KAP Açıklaması

"Mercan Kimya San.Tic.A.Ş. olarak 22.05.2023 tarihindeki yapmış olduğumuz duyuruda belirttiğimiz; Hammadde Üretim Tesisi Projesi Temel Atma ve İstinat Duvarı İnşa Faaliyetlerinin Başlatılması duyurumuza istinaden,

Şirketimize ait ‘Kocaeli ili, Gebze İlçesi, Tavşanlı Mahallesi, Köy Yeri Mevki, 146 Ada, 1 nolu parsel’ mevkiindeki Mercan Kimya Sanayi ve Tic. A.Ş. tarafından yapımına başlanan Hammadde Üretim Tesisi projesi için T.C Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan  27.02.2026  bitiş süreli  olan  120.470.000    TL tutarında Yatırım Teşvik belgesi alınmış olup  KDV İstisnası, Sigorta Primi İşveren Hissesi Desteği, Vergi İndirimi, Faiz Desteği gibi desteklerden yararlanılacaktır.

Pay sahiplerinin ve Kamuoyunun bilgisine sunarız."