Europower Enerji ve Otomasyon Teknolojileri Sanayi Ticaret A.Ş. (EUPWR), %60 bağlı ortaklığı olan PEAK PV SOLAR TEKNOLOJİLERİ A.Ş. ile İTTİFAK HOLDİNG A.Ş.’ye bağlı Adese Gayrimenkul Yatırım A.Ş. ve Selva Gıda Sanayi A.Ş. arasında güneş paneli tedarikine yönelik sözleşmeler imzaladığını duyurdu.

Sözleşmelerin vergiler hariç toplam bedeli 5.914.228 ABD Doları (güncel baz USD/TL kuru ile 159.908.895 TL) olarak belirlendi. Sözleşmelerin güneş enerjisi üretimi ve tüketimi açısından önemli olduğu ifade edildi.

Tarım Şirketi 44 Milyon TL'yi Aşan Satın Alımı Duyurdu Tarım Şirketi 44 Milyon TL'yi Aşan Satın Alımı Duyurdu

KAP Açıklaması

"Şirketimizin %60 bağlı ortaklığı ve Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş.’nin dolaylı bağlı ortaklığı PEAK PV SOLAR TEKNOLOJİLERİ A.Ş. ile İTTİFAK HOLDİNG A.Ş.’ ye bağlı Adese Gayrimenkul Yatırım A.Ş. ve Selva Gıda Sanayi A.Ş., güneş paneli tedarikine yönelik sözleşmeler imzalamıştır.

Sözleşmelerin vergiler hariç toplam bedeli 5.914.228, -USD’dir. (Beşmilyondokuzyüzondörtbinikiyüzyirmisekiz, Amerikan Doları) (Güncel baz USD/TL kuru ile sözleşmelerin vergiler hariç toplam bedeli 159.908.895, -TL’dir.)

Kamuoyu ve yatırımcılarımızın bilgilerine sunarız.

Saygılarımızla,  "