Enerji Şirketi Ticaret Bakanlığından Destek Alacak Enerji Şirketi Ticaret Bakanlığından Destek Alacak

Yünsa Yünlü Sanayi ve Ticaret A.Ş. (YUNSA) tarafından 18 Temmuz 2023 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde Modernizasyon ve Kapasite Artırımı Yatırımı hakkında açıklama yapıldı.

KAP Açıklaması

Şirket tarafından yapılan açıklamada, ''Şirketimizin 17 Temmuz 2023 tarihli Yönetim Kurulu Kararı ile

1. Picanol marka 18 adet rapierli ve 6 adet airjet özellikli toplam 24 adet dokuma tezgâh yatırımının yapılmasına toplantıya katılanların oy birliği ile karar verilmiş olup, bu sayede enerji tasarrufunda, çalışan verimliliğinde artış, teknik firede düşüş, birim zamanda alınan çıktı miktarının ve üretim kapasitesinin artışı ve buna bağlı olarak da birim maliyetlerde azalış hedeflenmektedir. Dokuma tezgâh yatırım tutarının takriben € 1,512,000 olması ve bu projenin Ocak 2024 tarihine kadar tamamlanması öngörülmüştür.
2. Savio marka 2 adet büküm makinesi yatırımının yapılmasına toplantıya katılanların oy birliği ile karar verilmiş olup, bu sayede işletmede darboğaz oluşturan büküm hattının kapasitesinin 300 kg/gün artırılmasına karar verilmiştir. Bu yatırımla enerji tasarrufu, çalışan verimliliğinde artış, büküm makinesi üzerinden direkt hassas sarıma uygun boyama bobini üretimi ve büküm işletmesinin üretim esnekliğinin artırılması hedeflenmektedir. Toplam yatırım tutarının takriben € 187,500 olması ve bu projenin 2023 sonuna kadar tamamlanması öngörülmüştür.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. '' açıklamalarında bulunuldu.