Gen İlaç ve Sağlık Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. #GENIL, Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yaptığı açıklamada, 14 Ağustos tarihinde duyurulan GES projesine ilişkin gelişmeleri yatırımcılarıyla paylaştı.

Yozgat’ta güneş enerjisi santrali kurmak isteyen #GENIL, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevresel Etki Değerlendirmesi, İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü’nün ÇED sürecini başlattığını bildirdi.

Şirket, daha önce bağlantı anlaşması için başvurduğunu ve çağrı mektubu aldığını duyurmuştu. Projeyle ilgili yeni gelişmeler, SPK’nın özel durumlar tebliği gereği kamuoyuyla paylaşılacak.

KAP Açıklaması

Yozgat, Akdağmadeni'nde kurulmak istenen GES projesine ilişkin GENIL tarafından KAP'a yapılan açıklama şu şekilde:

"Şirketimizce, Elektrik Piyasasında Lisanssız Elektrik Üretim Yönetmeliği kapsamında, Yozgat ili Akdağmadeni ilçesinde Güneş Enerjisine Dayalı Elektrik Üretim tesisi için bağlantı başvurusunda bulunulduğu, bağlantı anlaşmasına çağrı mektubu talep edildiği ve ilgili anlaşma çerçevesindeki çağrı mektubumuzun 09.08.2023 tarihli olarak tarafımıza gönderildiği 14.08.2023 tarihinde kamuoyuna duyurulmuştu. (https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1185016)

Şirket Hisselerinde Milyonluk Alım Yapıldı Şirket Hisselerinde Milyonluk Alım Yapıldı

06.09.2023 tarihinde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevresel Etki Değerlendirmesi, İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü tarafından projeye ilişkin ÇED sürecinin başladığı duyurulmuştur.

Söz konusu duyuruya aşağıdaki bağlantıdan erişilebilir.

https://eced-duyuru.csb.gov.tr/eced-prod/duyurular.xhtml

Projeye ve sürece ilişkin olarak ortaya çıkabilecek yeni gelişmeler SPK II-15.1 Özel Durumlar Tebliği uyarınca kamuoyu ile paylaşılacaktır.

İşbu açıklamamızın İngilizce çevirisi ekte yer almakta olup, metinler arasında herhangi bir farklılık olması durumunda, Türkçe açıklama metni esas kabul edilecektir."