Dünya Varlık Yönetim A.Ş. (DNYVA) halka arz sürecini başlattığını kamuoyuna duyurdu. 

Sermaye Piyasası Kuruluna (SPK) halka arza ilişkin başvuruda bulunan DNYVA, onay için sıraya girdi. Şirket, başvuru sonrası SPK'ya sunduğu taslak izahnamesini yayımladı.

Yayımlanan taslak izahnameye göre halka arz onayı bekleyen Dünya Varlık Yönetim A.Ş.'nin (DNYVA) halka arz detaylarını haberimizde sizler için ele aldık.

Dünya Varlık Yönetim (DNYVA) Halka Arz Detayları

Ek satışlar dahil toplam 78.240.000 TL nominal değerli paylarını halka arz edecek olan DNYVA, paylarını bireysel yatırımcılara eşit şekilde dağıtacak.

T1-T2 bakiyenin kullanılamayacağı halka arz sürecinin konsorsiyum liderliğini İnfo Yatırım Menkul Değerler A.Ş. yürütecek.

Halka arz başvurusunun SPK tarafından onaylandığı taktirde şirket hisseleri Borsa İstanbul Yıldız Pazar'da "DNYVA" koduyla işleme başlayacak.

Gerçekleşecek bu işlem sonrası varlık yönetim şirketinin yüzde 35,96'sı borsada halka açılacak.

Halka Arz Şekli

- Sermaye Artırımı : 32.600.000 Lot

Artemis Halı (ARTMS) resmi halka arz sonuçları açıklandı! Artemis Halı (ARTMS) resmi halka arz sonuçları açıklandı!

- Ortak Satışı : 32.600.000 Lot (Vector Holding S.a r.l.)

- Ek Ortak Satışı : 13.040.000 Lot (Vector Holding S.a r.l.)

Halka Arz Gelirinin Kullanım Alanları

- %75 Tahsisli gecikmiş alacak alımında.

- %25 Finansal borçların ödenmesi.

Satmama Taahhüdü

- 6 Ay, İhraççı.

- 6 Ay, Ortaklar.

Halka Açıklık Oranı

- %35,96.

DNYVA'nın halka arzda tahsisat yapacağı tahsisat grupları henüz netleşmemekle birlikte, şirketin ve konsorsiyum liderinin halka arz sürecinde fiyat istikrarı için özel bir düzenleme yapıp yapmayacağı da taslak izahnamede henüz yer almıyor.

Dünya Varlık Yönetim (DNYVA) Faaliyeti Nedir?

Dünya Varlık Yönetim (DNYVA), bankaların ve diğer mali kurumların alacakları ile diğer varlıklarını satın almak, satmak, satın alınan alacakları borçlusundan tahsil etmek, varlıkları nakde çevirmek veya bunları yeniden yapılandırarak satmak ve alacakları ile diğer varlıklarının tahsilatı, yeniden yapılandırılması veya üçüncü kişilere satışı konularında faaliyet gösteren bir şirkettir.

Dünya Varlık, Türkiye’nin en büyük varlık yönetim şirketi olup, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ve Vector Holdings gibi güçlü, uluslararası yatırımcıları ile sektörün Türkiye’deki lideridir. Dünya Varlık, müşteri merkezli yaklaşımı ve teknolojiyi müşteriye benzersiz bir deneyim yaşatmak üzere kullanması ile diğer varlık yönetim şirketlerinden farklılaşmıştır.