Marbaş Menkul Değerler A.Ş. #MRBAS halka arz edecek. Gedik Yatırım Menkul Değerler A.Ş.'nin iştiraki olarak faaliyet gösteren Marbaş Menkul Değerler #MRBAS, halka arz edilmek için SPK'ya başvuruda bulundu.

SPK'ya yapılan halka arz başvurusu ile beraber taslak izahname bilgileri de kamuoyuna sunuldu. MRBAS'ın yayımladığı taslak izahnameye göre şirketin halka arz detaylarını haberimizde sizler için ele aldık.

Marbaş Menkul Değerler #MRBAS Halka Arz Detayları

SPK'nın onayı alındığı taktirde, 20.000.000 TL nominal değerli paylarının tamamını eşit dağıtım yöntemiyle halka arz edecek olan MRBAS'ın halka arz sürecindeki konsorsiyum liderliğini iştiraki olduğu Gedik Yatırım yürütecek.

Yatırımcılarına T1-T2 bakiyelerini kullanılabileceği bu sürecin ardından Marbaş Menkul Değerler, Borsa İstanbul "Yıldız Pazar"da "MRBAS" işlem koduyla işleme başlayacak.

Halka Arz Şekli

  • Sermaye Artırımı : 20.000.000 Lot

Halka Arz Gelirinin Kullanım Alanları

  • Yüzde 100 İşletme sermayesi.

Fiyat İstikrarı

  • 30 gün. * Brüt halka arz gelirinin %20'si.

Satmama Taahhüdü

  • 1 Yıl, İhraççı.
  • 1 Yıl, Ortaklar.

Halka Açıklık Oranı

  • Yüzde 33,33.

Marbaş Menkul Değerler #MRBAS Hakkında

Marbaş Menkul Değerler, 1990 yılında kurulan bir aracı kurumdur. Sermaye piyasalarında yatırımcılara hizmet vermektedir.

Halka Arzlar Tekrar Pozitif Sinyaller Verdi! İşte Yeni Halka Arzlar Rekora Gidiyor Tavan Bozmadı Halka Arzlar Tekrar Pozitif Sinyaller Verdi! İşte Yeni Halka Arzlar Rekora Gidiyor Tavan Bozmadı

Hisse senedi, VİOP, Forex, halka arz, algoritmik işlem gibi ürün ve hizmetler sunmaktadır. Şirketin misyonu, yatırımcı memnuniyeti sağlamak, bilgi, güven ve şeffaflık prensipleri ile çalışmak, sermaye piyasalarının gelişimine katkıda bulunmaktır.

Şirketin vizyonu ise sermaye piyasalarının tüm ürün ve hizmetlerini yaygın kitlelere sunarak, kalite, güven ve tecrübe denildiğinde akla gelen ilk yatırım kuruluşu olmaktır.