TAB Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin (TABGD) halka arzı, Borsa İstanbul’u sarsan bir başarıya ulaştı. Geçen hafta yapılan halka arz, tarihin en çok talep gören halka arzı oldu.

Halka Arza 5.185.061 Yatırımcı Katıldı

TAB Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin (TABGD) halka arzı, büyük bir ilgi gördü.

Halka arz, Ata Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş, İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş ve Yapı Kredi Yatırım Menkul Değerler A.Ş’nin öncülüğünde gerçekleştirildi.

Halka arza 5.185.061 yatırımcı katıldı. Bu sayı, Borsa İstanbul tarihinin en yüksek katılımcı sayısı olarak kaydedildi.

Pasifik Donanım ve Yazılım Halka Arz Oluyor Pasifik Donanım ve Yazılım Halka Arz Oluyor

6.825 Milyar TL'lik Halka Arz Büyüklüğüne Ulaştı

Şirketin halka arzı, büyük bir başarıya ulaştı.

Şirket, 1 TL nominal değerli hisselerini 130,00 TL’den halka sundu ve 6.825.000.000 TL’lik bir halka arz gerçekleştirdi. Halka arza katılan yatırımcılardan çok fazla talep geldi.

Yurt İçi Bireysel ve Grup Çalışanları, tahsis edilen hisselerin 2,1 katını, Yurt İçi Kurumsal Yatırımcılar ise 4,2 katını istedi. Toplamda, halka arza tahsisattan 2,5 kat daha fazla talep geldi.

Halka Arz Gelirinin Kullanım Alanları

Şirketin halka arzından elde ettiği gelirin nasıl kullanılacağına dair açıklama yapan Finans, Mali İşler, Franchise ve Yatırımcı İlişkilerinden Sorumlu Genel Müdürü Özgür Çetinkaya, gelirin yüzde 55’inin şirketin sermayesini artırmak için, yüzde 45’inin ise ortakların paylarını satmak için ayrıldığını söyledi.

Çetinkaya, TFI TAB Gıda Yatırımları’nın bu kaynakları üretim kapasitesini ve ürün çeşitliliğini artırmak için harcayacağını da belirtti.

TABGD'nin İşlem Tarihi Açıklandı

Özgür Çetinkaya, şirketin Borsa İstanbul’da işlem görmeye ne zaman başlayacağını açıkladı. Çetinkaya, şirketin hisselerinin 26 Ekim’de (Perşembe Günü) Borsa İstanbul’da alınıp satılabileceğini duyurdu.