72 Yıllık Maden Şirketi Borsada Halka Arz Oluyor! 72 Yıllık Maden Şirketi Borsada Halka Arz Oluyor!

Ağaoğlu Şirketler Grubu CEO'su Burak Kutluğ, Ağaoğlu ismi ile yeni bir şirket kurulacağını açıkladı. Şirketin gayrimenkul yatırım ortaklığı olarak kurulacağını belirten Kutluağ, konuk olarak katılım sağladığı televizyon kanalında Ağaoğlu grubunun yatırım planlarını anlattı.

Ağaoğlu Şirketler Grubu'na bağlı olan Tatlıpınar Enerji Üretim A.Ş. geçtiğimiz haftalarda halka arz edilmişti. Şirket, Sermaye Piyasası Kurulun'dan (SPK) halka arzına ilişkin onay almıştı. 11-12 Ağustos 2023 tarihlerinde gerçekleştirdiği talep toplama süreci sonrası, 17 Ağustos 2023 tarihinde Borsa İstanbul'da TATEN koduyla "Yıldız Pazar"da işlem görmeye başlamıştı.

TATEN'in halka arzına dair açıklamalarda bulunan Burak Kutluağ, halka arz sonrası 4 kat talep aldıklarını belirtti ve enerji sektörüne olan ilgiye dikkat çekti. 

Tatlıpınar Enerji'nin halka arzına dair Kutluğ şu şekilde konuştu:

"Toplam 4 kat talep aldık. Bu dönemde yenilenebilir enerji alanında yatırımcı ilgisi büyük. Bazı planladığımız alanlarda bazı girişimleri hızlandırma konusunda motivasyon da sağladı."

GYO şeklinde bir halka arza hazırlandıklarını vurgulayan Kutluğ, şirketin isminin Ağaoğlu olarak tescilleneceğini de belirtti.

Ağaoğlu Şirketler Grubu CEO'su Burak Kutluağ, 2024 yılının halka arzlarına damga vuracak yeni şirketin kurulumuna ilişkin şöyle konuştu:

"Biz SPK sürecini Ağaoğlu ismini taşıyan bir GYO ile taçlandırmak istiyoruz. Bununla ilgili ev ödevlerimizi yapıyoruz. Hangi varlıkları yatırımcılarla buluşturacağımıza karar veriyoruz. inşallah gelecek senenin başından itibaren de Ağaoğlu'nun GYO sürecini konuşuyor olacağız."