Akenerji Elektrik Üretim A.Ş. (AKENR) tarafından 1 Ağustos 2023 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan bildirimde Hollanda’da şirket kuruluşu hakkında açıklama yapıldı.

KAP Açıklaması

Yapılan açıklamada,  ''Şirketimizin iştirakleri aracılığı ile yürüttüğü elektrik piyasasında elektrik enerjisi ticareti faaliyetleri ile bu konudaki projelerinin Avrupa Birliği ve çevre ülkelere taşınması ve ilgili ülkelerde bu kapsamda faaliyet gösterilmesi amacıyla, sermayesinin tamamı %100 bağlı ortaklığımız olan Akenerji Elektrik Enerjisi İthalat İhracat ve Toptan Ticaret A.Ş.’ye ait olmak üzere Hollanda’da 150.000 Euro sermaye ile Aken Europe B.V. unvanlı yeni bir şirket 31.07.2023 tarihinde kurulmuştur.

BofA O Hisse İçin Hedef Fiyatı Yükseltti! 'AL' Önerisinde Bulundu BofA O Hisse İçin Hedef Fiyatı Yükseltti! 'AL' Önerisinde Bulundu

Saygılarımızla,'' denildi.

AKENR Faaliyeti Nedir ?

1989 yılında, Türkiye’de otoprodüktör grubu statüsünde kurulan ilk elektrik üretim şirketi olan Akenerji, enerji sektöründeki 34 yıllık deneyimi ile Türkiye enerji sektörünün en büyük oyuncularından biridir. Akenerji, 2005 yılından itibaren faaliyetlerine serbest elektrik üretim şirketi olarak devam etmektedir. 

Editör: Ece Çavuşlu