Kontrolmatik Teknoloji Enerji ve Mühendislik A.Ş. (KONTR) tarafından 3 Nisan 2024 tarihinde (bugün) Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde yeni sözleşme imzalanması hakkında açıklamalar yapıldı.

Haftanın 3. işlem gününde BİST100 düşerken teknoloji hisse KONTR artışa geçerek günü kapatmaya hazırlanıyor. Yaptığı 13 Milyon dolarlık iş anlaşması ile yatırımcısının gözdesi haline gelen şirket KAP açıklaması ile yatırımcısını bilgilendirdi.

KAP Açıklaması

Teknoloji şirketi tarafından yapılan KAP açıklamasında,

''Şirketimizin katılmış olduğu;                                                                                                                                                           

Uluslararası İmar ve Kalkınma Bankası (IBRD) finansmanlı, T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından, “Kamu Binalarında Enerji Verimliliği Projesi” kapsamında düzenlenen, “Enerji Verimliliği Tadilat İşi” ihalesine ait sözleşme 13.238.000,00 USD +KDV olarak bugün tarihi itibariyle imzalanmıştır.

Bu Özel Durum Açıklaması Türkçe ve İngilizce hazırlanmış olup iki metin arasında herhangi bir çelişki olması durumunda Türkçe açıklama esas kabul edilecektir.'' denildi.

Günü Artıda Kapatacak

Borsa İstanbul'da genel bir düşüş havası var iken teknoloji hisse KONTR haftanın 3. işlem gününü pozitif olarak kapatmayı hedefliyor. Yüzde 3'Lük artış ile 233,6 Lira seviyesine gelen şirket hissesi yatırımcılarını heveslendirmeye devam ediyor.

Ünlü Gayrimenkul Şirketinin Kaç Lot Vereceği Hesaplandı Ünlü Gayrimenkul Şirketinin Kaç Lot Vereceği Hesaplandı

Editör: Ece Çavuşlu