Kervan Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. (KRVGD), jelly üretim tesisini kısmi bölünme yöntemiyle %100 bağlı ortaklığı olan Mavi Yıldız Makine Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.'ye devredeceğini duyurdu.

Şirket, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamada, şirket merkezinde toplanan yönetim kurulu üyelerinin, şirketin maliki olduğu Beylikdüzü’ndeki jelly üretim tesisinin, Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) Birleşme ve Bölünme Tebliği hükümleri çerçevesinde, “iştirak modeliyle kolaylaştırılmış usulde kısmi bölünme” yöntemiyle Mavi Yıldız Makine Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.'ye devredilmesine karar verdiklerini bildirdi.

Dev Enerji Şirketi Yeni Enerji Santralleri İçin Ön Lisans Aldı Dev Enerji Şirketi Yeni Enerji Santralleri İçin Ön Lisans Aldı

Açıklamada, bölünen üretim tesisinin Mavi Yıldız Makine Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.'ye sermaye olarak konulacağı ve bu konulan değerin Kervan Gıda’nın uhdesinde kalacağı belirtildi.

Kısmi bölünme işlemleri için 30.06.2023 tarihli finansal tabloların esas alınacağı, bölünen unsurların değerlerinin yeminli mali müşavire tespit ettirileceği, bağımsız denetim raporu ile uzman kuruluş görüşü alınmayacağı, şirkette herhangi bir sermaye azaltımı yapılmayacağı ve gerekli tüm yasal işlemlerin yürütüleceği de açıklamada yer aldı.