Türkiye'de geçtiğimiz ay itibariyle işlem görmeye başlayarak halka arzda 5 kat fazla talep toplayan şirketlerden birisi olan Oba Makarnacılık Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından yeni iş anlaşması duyuruldu. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP)'a gönderilen açıklamada şirket yeni bir iş anlaşmasına imzasını attı. Batı Afrika’da yerleşik olan 25 ayrı firma ile makarna satışı kapsamında anlaşma yaptığını duyurdu.

25 MİLYON DOLARLIK ANLAŞMA

Oba Makarnacılık şirketi ile firmalar arasında gerçekleşen anlaşma tutarı ise 25 milyon 510 bin dolar olarak kayıtlara geçti. Bu doğrultuda da gerçekleştirilen anlaşmaya göre de ürün teslimatları 30 Haziran 2024 tarihinde yapılacak.

2024 Yılında Yatırımcısını Zengin Eden Borsa Hisseleri 2024 Yılında Yatırımcısını Zengin Eden Borsa Hisseleri

Oba Makarnacılık Sanayi ve Ticaret A.Ş. (OBAMS) koduyla işlem gören şirket bugün borsada gelen bu haberler sonrasında yükselişe geçerken son işlem gününde ise 45,25 TL'den işlem görürken anlaşma sonrası 48 TL'yi görmeyi başardı. Kar satışları yaşanırken şirket tekrardan haftayı %5,41 yükselişle 46,80 TL ile kapattı. 

KAP'A BİLDİRİLDİ

Oba Makarnacılık Sanayi ve Ticaret A.Ş. (OBAMS) şirketi tarafından bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP)'a yapılan bildirimde aşağıda ki ifadelere yer verildi:

Şirketimiz 5 Nisan 2024 tarihinde (bugün) sonuçlanan çalışmalarla Batı Afrika (Gana, Senegal, Burkina Faso, Mali ve Togo)'da yerleşik 25 ayrı firma ile 25 milyon 510 bin USD tutarında Makarna satış sözleşmesi imzalamıştır.

Ürün teslimatlarının 30 Haziran 2024 tarihine kadar gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

Kamuya saygıyla duyurulur.

Editör: Umut Köse