Borsada Yüzde 164,17 Primlenen Şirket Sözleşme Açıkladı Borsada Yüzde 164,17 Primlenen Şirket Sözleşme Açıkladı

Ünlü Menkul Değerler A.Ş., 29-31 Ağustos ve 1 Eylül 2023 tarihlerinde halka arz edilen Ebebek Mağazacılık #EBEBK paylarının 7 Eylül 2023 tarihinden itibaren Borsa İstanbul Yıldız Pazar’da işlem görmeye başladığını duyurdu. Halka arzda pay başına 46,50 TL fiyat belirlenen şirketin, halka arz sonrası 30 günlük süre içinde paylarının fiyatının bu seviyenin altına düşmemesi nedeniyle fiyat istikrarı işlemi yapılmadığını açıkladı.

Ünlü Menkul Değerler, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamada, Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) izniyle fiyat istikrarı işlemleri yapmak üzere yetkilendirildiğini, ancak bu işlemler için ilan edilen 30 günlük sürenin 6 Ekim 2023 tarihinde sona erdiğini ve herhangi bir fiyat istikrarı işlemi gerçekleştirilmediğini bildirdi.

Fiyat istikrarı işlemi, halka arz sonrasında payların piyasa fiyatının halka arz fiyatının altına düşmesi halinde, aracı kurumun piyasadan alım yaparak fiyatın düşmesini engellemeyi amaçlayan bir uygulamadır. Bu uygulama, SPK’nın belirlediği usul ve esaslara göre yapılır.