Borsa İstanbul’da en çok işlem gören şirket hisselerini bugün için sıraladık. Enerji sektöründen ASTOREREGL, ulaşım sektöründen THYAO hisseleri, son işlem gününde işlem hacmi en yüksek hisseler arasında yer alıyor. Bu durum, yatırımcıların enerji hisselerine olan ilgisinin arttığını gösteriyor.

Borsa İstanbul’da işlem hacmi en yüksek 10 hisse senedi ve son işlem gününde en çok değer kazanan 10 hisse senedi listemizde yer alıyor. Borsa İstanbul’da yatırımcıların en çok ilgi gösterdiği ve en çok kazandıran hisse senetlerini yazımızın devamında bulabilirsiniz.

İşlem Hacmi En Yüksek Hisseler Hangileri?

20 Haziran 2024 Borsa Ve Şirket Haberleri 20 Haziran 2024 Borsa Ve Şirket Haberleri
  • Türk Hava Yolları (THYAO)
  • Astor Enerji A.Ş. (ASTOR)
  • Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş. (EREGL)
  • Kontrolmatik Teknoloji Enerji ve Mühendislik A.Ş. (KONTR)
  • Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. (YKBNK)
  • Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (EKGYO)
  • Türkiye İş Bankası A.Ş. (ISCTR)
  • Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş. (SISE)
  • Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş. (TUPRS)
  • Aselsan Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ASELS)

en-cok-islem-hacmi-olan-hisseler-sirketler

Türk Hava Yolları (THYAO) Faaliyeti Nedir?

THYAO, Türk Hava Yolları Anonim Ortaklığı’nın Borsa İstanbul’da işlem gören hisse senedidir. Türk Hava Yolları, 1956 yılında kurulan ve Türkiye’nin bayrak taşıyıcı havayolu şirketidir. Şirket, yurt içi ve yurt dışında hava taşımacılığı ve kargo hizmetleri sunmaktadır. Şirketin %49’u Türkiye Varlık Fonu’na aittir. Şirket, Star Alliance üyesi olup, 200 uçaktan oluşan filosuyla 217 farklı rotada uçuş gerçekleştirmektedir.

ASTOR Enerji (ASTOR) Faaliyeti Nedir?

Astor Enerji A.Ş., 2010 yılında kurulan ve enerji sektöründe faaliyet gösteren bir şirkettir. Şirketin ana faaliyet alanı, güç transformatörü üretimi ve satışıdır. Şirket, elektrik dağıtım ve iletim şebekeleri için yüksek kaliteli ve verimli güç transformatörleri tasarlamakta, üretmekte ve pazarlamaktadır. Şirket, Türkiye’nin yanı sıra Ortadoğu, Afrika, Avrupa ve Asya’da da müşterilerine hizmet vermektedir. Şirketin hisse senetleri, ASTOR koduyla Borsa İstanbul’da işlem görmektedir.

Ereğli Demir Çelik (EREGL) Faaliyeti Nedir?

EREGL, Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş.'nin Borsa İstanbul’da işlem gören hisse senedidir. Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları, 1960 yılında kurulan ve Türkiye’nin en büyük demir-çelik üreticisidir. Şirket, demir, çelik, alaşımlı ve alaşımsız demir, döküm, kok ve yan ürünleri üretmekte ve satmaktadır. Şirket, otomotiv, beyaz eşya, boru, rulo, elektrik-elektronik, makine mühendisliği, enerji, ısıtıcı ekipmanları, gemi yapımı, savunma ve paketleme gibi sektörlere hammadde sağlamaktadır. Şirketin hisseleri, EREGL koduyla Borsa İstanbul’da işlem görmektedir.