8-9-10 Ağustos 2023 Tarihlerinde talep toplayan IZENR, 19 TL' den halka arz edilmişti. 23.020.000 adeti ek pay olmak üzere toplamda 138.088.992 adet Lot dağıtıma sunulmuştu. Yatırımcıların %67'si Yurtiçi Bireysel, %33'ü ise Yurtiçi Kurumsal olarak sonuçlanmıştı. İzdemir Enerji halka arzının büyüklüğü de 2,6 milyar TL olarak açıklanmıştı.

izen

İzdemir Enerji hissesi, İlk olarak 16 Ağustos 2023'te Borsa İstanbul'da işlem görmeye başladı. Borsa'da işlem gördüğü ilk günden bu yana 5 gün üst üste tavan serisini sürdürmeyi başaran izenr, şu anda 30,54'ten günü kapatmış durumda.

Enerji şirketi, halka arz edildikten bu yana %60,74 yükselişe ulaşarak yoluna devam etmektedir.

Eğer 5 işlem günü daha arka arkaya tavan serisi yapmayı başarır ise ortaya aşağıdaki tablodaki durum çıkacaktır;

(Lot Miktarı 35 adet olarak hesap edilmiştir.)

izenr

Bayram Öncesinde 7 Şirket Bedelsiz Sermaye Artırımına Gidiyor! Bayram Öncesinde 7 Şirket Bedelsiz Sermaye Artırımına Gidiyor!

İzdemir Enerji Kime Ait?

İzdemir Enerji şirketinin toplamda 5 adet ortağı bulunuyor. Şirket paylarının 85,44%’ü İzmir Demir Çelik’e, 7,45% İDC Liman İşletmeleri’ne, 5,06% Şahin Koç Çelik’e, 1,97% Akdemir Çelik’e ve 0,08% Hilal Şahin’e ait olduğu biliniyor.

İzdemir Enerji Hakkında

Günümüzde Elektrik üretimine olan yüksek talep, Türkiye'nin gelişip kalkınmasını sağlamak amacıyla kurulan her yeni sanayi tesisi ve her yeni kullanıcı ile hızla artış göstermektedir. İhtiyaç duyulan enerjinin kesintisiz bir şekilde sağlanmasını teminat altına alabilmek için modern enerji santralleri kurulması gerekmektedir.

İşte bu ihtiyaçların giderilmesi noktasında gerekli olan her türlü çalışmayı ve üretimi yapan İzdemir Enerji firması, ülkemizde bulunduğu sektörde önemli rol oynamaktadır.

Editör: Alp Korkmaz