Kontrolmatik Teknoloji Enerji ve Mühendislik A.Ş. (KONTR), Şişecam’ın yürüttüğü “Macaristan Cam Ambalaj Fabrikası” projesi kapsamında dev sözleşme imzaladığını Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) açıkladı.

KONTR tarafından yapılan açıklamada Avrupa’da inşası devam eden projenin Elektrifikasyon işleri için ana yüklenici olan Doğuş İnşaat ve Ticaret A.Ş. ile sözleşme imzalandığı bildirildi.

İmzalanan sözleşmenin vergiler hariç 10.790.000,00 Euro tutarında olduğu belirtildi.

KONTR Ne İş Yapar?

Kontrolmatik Teknoloji Enerji ve Mühendislik A.Ş. (KONTR), Türkiye’nin önde gelen mühendislik, sistem entegratörü ve teknoloji şirketlerinden biridir.

2008 yılında İstanbul’da kurulan Kontrolmatik, enerji, proses endüstrisi, ulaşım ve madencilik alanlarında faaliyet göstermektedir. Güçlü ve dinamik mühendis kadrosuyla 32’den fazla ülkede uçtan uca dijital çözümler sunarken, sürdürülebilir, karbon-nötr ve daha yeşil bir dünya için çevreci teknolojiler geliştirmektedir.

Borsada Kaçış Sürüyor! Yatırımcı Sayısında Azalma Borsada Kaçış Sürüyor! Yatırımcı Sayısında Azalma

Ana faaliyetleri arasında enerji üretim, iletim ve dağıtım tesisleri, petrol & doğal gaz, ulaşım, yiyecek & içecek, maden gibi endüstriyel tesislere çözümler üretmek yer almaktadır.

Kontrolmatik Teknoloji, uluslararası projelerde 350’den fazla başarıyla tamamlanmış proje ile sürdürülebilir bir şekilde büyümeye devam etmektedir.

KAP Açıklaması

"Şişecam'ın Avrupa'da inşası devam eden "Macaristan Cam Ambalaj Fabrikası" projesi kapsamında, Elektrifikasyon işleri için ana yüklenici olan Doğuş İnşaat ve Ticaret A.Ş. ile vergiler hariç 10.790.000,00 Euro tutarında yapım sözleşmesi 17.10.2023 tarihi itibariyle imzalanmıştır."