Europower Enerji ve Otomasyon Teknolojileri Sanayi Ticaret A.Ş. (EUPWR), güneş enerjisi santrali kurmak için Naturel Yenilenebilir Enerji Ticaret A.Ş. (NATEN) ile anlaştı.

Şirket, “Enerji Nakil Hattı Yapımı İşi” için vergiler hariç 1.827.776 dolarlık sözleşme imzaladığını duyurdu.

Sözleşme bedeli güncel kura göre vergiler hariç 51.689.505 lira olarak hesaplandı.

KAP Açıklaması

"Şirketimiz, Naturel Yenilenebilir Enerji Ticaret A.Ş. ile firmanın kurduğu güneş enerjisi santrali adına ‘’Enerji Nakil Hattı Yapımı İşi” için sözleşme imzalamıştır. Sözleşme bedeli vergiler hariç 1.827.776 -USD’dir. (Birmilyonsekizyüzyirmiyedibinyediyüzyetmişaltı, Amerikan Doları) (Güncel baz USD/TL kuru ile sözleşme bedeli vergiler hariç 51.689.505, -TL’dir.)"

Europower Enerji (EUPWR) Ne İş Yapar?

Europower Enerji ve Otomasyon Teknolojileri Sanayi Ticaret A.Ş. (EUPWR), elektrik ve enerji sektöründe faaliyet gösteren bir şirkettir.

Şirket, 1993 yılında Ankara’da kurulmuş olup, elektrik sistemleri için ürünler tasarlar, geliştirir ve üretir. Şirket, ayrıca enerji üretimi, iletimi ve dağıtımı alanlarında çok çeşitli projeler için anahtar teslim taahhüt hizmetleri ve çözümleri de sunmaktadır.

Kimi 15 Kat Kimi 10 Kat! Yatırım Önerileri Sonrasında Zirve Yapan Hisseler Kimi 15 Kat Kimi 10 Kat! Yatırım Önerileri Sonrasında Zirve Yapan Hisseler

Şirket, 2023 yılında Borsa İstanbul'da halka arz edilmiş olup, EUPWR koduyla işlem görmektedir.