EUREN, güneş enerjisi camları yatırımıyla ilgili asılsız haberlere tepki gösterdi.

Europen Endüstri İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. (EUREN), şirketinin güneş enerjisi camları yatırımıyla ilgili basın yayın ve sosyal medyada çıkan gerçeği yansıtmayan haberlere karşı bir açıklama yayınladı. EUREN, yatırım teşvik belgesinin seçim öncesinde alındığını, teşvik tutarının yatırım bedeli olduğunu ve hiçbir nakit ödeme söz konusu olmadığını belirtti. Ayrıca, yatırımın ithalatı önleyici, stratejik ve yenilikçi bir yatırım olduğunu vurguladı.

BİST'de İşlem Gören Holding, ASTOR ile Milyon Dolarlık Sözleşmeye İmza Attı BİST'de İşlem Gören Holding, ASTOR ile Milyon Dolarlık Sözleşmeye İmza Attı

EUREN’in Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yaptığı açıklamada, 24.03.2023 tarihinde bölgesel yatırım teşvik belgesinin onaylandığını ve bu tarihte Yönetim Kurulu Başkanı İdris Nebi Hatipoğlu’nun milletvekili olmadığını hatırlattı. EUREN, yatırımın stratejik yatırım teşvik belgesi kriterlerini sağladığı için, bölgesel teşvik belgesinin stratejik yatırım teşvik belgesine çevrilmesi başvurusunu da aynı tarihte yaptığını bildirdi. EUREN, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın 08.11.2023 tarihinde yaptığı basın duyurusunda da belirtildiği üzere, konu yatırımın 24.10.2023 tarihinde bakanlık tarafından stratejik yatırım teşvik belgesi olarak revize edildiğini duyurdu.

EUREN, 60 yıllık geçmişi olan, 1.700 kişiye istihdam sağlayan, ihracat liderliği bulunan bir şirket olduğunu ifade ederek, Türkiye'ye değer katmaya devam edeceğini bildirdi. EUREN, asılsız haber ve iftiralarda bulunan kurum ve kişilerle ilgili yasal süreçleri takip edeceğini de açıkladı.