Borsa İstanbul’da #GIPTA koduyla işlem görecek olan Gıpta Ofis Kırtasiye ve Promosyon Ürünleri İmalat Sanayi A.Ş.'nin hisseleri, 14 Eylül Perşembe günü itibariyle Borsa İstanbul'da işlem görmeye başlayacak.

Halka arz büyüklüğü 836 milyon TL olarak açıklanan GIPTA halka arzında, hisseler pay başına 20,90 TL’den arz edildi. GIPTA halka arzına toplamda 3.364.768 bireysel yatırımcı katıldı. Yurt içi kurumsal yatırımcı sayısı ise 165 olarak açıklandı.

Nihai tahsisat tutarının yaklaşık 5,18 katına denk gelen bir oranda talepte bulunan Yurt İçi Bireysel Yatırımcılar, halka arz için yoğun ilgi gösterdi. Yurt İçi Kurumsal Yatırımcılar da nihai tahsisat tutarının yaklaşık 11,36 katına eşit bir talep oranıyla halka arza talep gösterdi.

GIPTA halka arzında en çok 9 Lot (188 TL) dağıtım yapılacaktır.

GIPTA İşlem Tarihi Açıklandı

Şirket payları 14 Eylül 2023 Perşembe gününden itibaren Yıldız Pazar'da pay başına 20,90 TL fiyattan, "GIPTA.E" kodu ve sürekli işlem yöntemiyle işlem görmeye başlayacak.

RGYAS Halka Arzı Yatırımcısından Talep Topluyor! RGYAS Halka Arzına Dair Detaylar RGYAS Halka Arzı Yatırımcısından Talep Topluyor! RGYAS Halka Arzına Dair Detaylar

KAP Açıklaması

GIPTA halka arzına ilişkin Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yapılan açıklama şu şekilde:

"Gıpta Ofis Kırtasiye ve Promosyon Ürünleri İmalat Sanayi A.Ş.'nin (Şirket) sermayesini temsil eden 132 milyon TL nominal değerli payları Kotasyon Yönergesi'nin 8'inci maddesi çerçevesinde kota alınmıştır. Halka arz edilen 40 milyon TL nominal değerli Şirket payları 14/09/2023 tarihinden itibaren Yıldız Pazar'da 20,90 TL/pay baz fiyat, "GIPTA.E" kodu ve sürekli işlem yöntemiyle işlem görmeye başlayacaktır. İlgili sırada maksimum emir değeri 1.000.000 TL olarak belirlenmiştir."