Göknur Gıda Maddeleri Enerji İmalat İthalat İhracat Ticaret ve Sanayi (GOKNR), bilişim sektöründe faaliyet gösteren bir şirketin %70’ini satın aldığını açıkladı.

Şirket, Logimat Yazılım ve Bilişim Teknolojileri Ticaret Limited Şirketi’nin (Logimat) paylarını 2.458.180 TL bedelle mevcut pay sahiplerinden devraldığını duyurdu.

Logimat, kurumsal kaynak planlama yazılımlarının uygulanması, iş süreçlerinin dijital ortamda yürütülmesi, ilgili yazılımların geliştirilmesi, kurulması ve bakımı gibi konularda hizmet vermektedir. Logimat, Ostim Teknopark’ta faaliyet göstermekte olup, teknoparklarla ilgili teşviklerden faydalanmaktadır.

Göknur Gıda, Logimat’tan hizmet satın alarak iş süreçlerinin verimliliğini ve etkinliğini artırmayı planlamaktadır. Şirket, bu sayede operasyonlarını daha düşük maliyetle ve daha etkin bir şekilde sürdürmeyi hedeflemektedir. Logimat, aynı zamanda diğer kurumsal müşterilerine de bu alanlarda hizmet sunmaya devam edecektir.

GOKNR Hisse

GOKNR payları, saat 12.02 itibariyle 25,08 TL fiyattan işlem görmektedir. 24,80 TL fiyatla 18 Ekim Çarşamba günü seans kapanışını gerçekleştiren GOKNR payları, yüzde 1,13 oranında bir yükseliş gösteriyor.

goknr-hisse-fiyati

KAP Açıklaması

"Şirketimiz, bilişim sektöründe faaliyet gösteren "Logimat Yazılım ve Bilişim Teknolojileri Ticaret Limited Şirketinin (Logimat)" paylarının %70'ini 2.458.180 TL bedelle mevcut pay sahiplerinden satın almıştır. Logimat OSTIM OSB MAH. CEVAT DÜNDAR CAD. NO: 1 /1 IÇ KAPI NO:31 YENIMAHALLE/ ANKARA adresinde faaliyet göstermekte olup, müşterilerine başta kurumsal kaynak planlama yazılımlarının uygulanması olmak üzere iş süreçlerinin dijital ortamda yürütülmesi, ilgili yazımlarının geliştirilmesi, kurulması ve bakımı gibi konularda hizmet sunmaktadır.

Şirketin sermayesi 3.510.000,00 TL olup, 31.12.2022 tarihi itibariyle aktif toplamı 6.031.037,17 TL ve özkaynakları ise 3.751.795,48 TL'dir.

Logimat Ostim Teknoparkta faaliyet göstermekte olup, Teknoparklarla ilgili teşviklerden faydalanmaktadır.

Borsada Yüzde 164,17 Primlenen Şirket Sözleşme Açıkladı Borsada Yüzde 164,17 Primlenen Şirket Sözleşme Açıkladı

Şirketimiz, iş süreçlerinin verimliliğinin ve etkinliğinin artırılması amacıyla bilişim teknolojilerinin kullanılması ve kurumsal kaynak kullanımı yazılımlarının etkinliğinin artırılması gibi konularda Logimat'tan hizmet satın almayı planlamaktadır. Bu hizmet alımlarının neticesinde Şirketimiz operasyonlarını daha düşük maliyetle ve daha etkin bir şekilde sürdürmeyi hedeflemektedir. Logimat aynı zamanda diğer kurumsal müşterilerine bu alanlarda hizmet sunmaya devam edecektir."