İhlas Holding A.Ş. (IHLAS) tarafından 22 Mart 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde Pay Devir ve Pay Sahipleri Sözleşmesi hakkında açıklama yapıldı.

KAP Açıklaması

Şirket tarafından yapılan KAP açıklamasında,

''Şirketimiz ve Bağlı Ortaklığımız İhlas Yayın Holding A.Ş. ile A1 Portföy Yönetimi A.Ş. Expansion Funding Girişim Sermayesi Yatırım Fonu ve Re-Pie Portföy Yönetimi A.Ş. Smartgum Girişim Sermayesi Yatırım Fonu (Fonlar) arasında “Pay Devir ve Pay Sahipleri Sözleşmesi” imzalanmıştır.

Teknoloji Şirketi İhale Sözleşmesine İmzaları Attı! Teknoloji Şirketi İhale Sözleşmesine İmzaları Attı!

Söz konusu sözleşmeye göre, İhlas Yayın Holding A.Ş., İhlas Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.’de sahip olduğu hisselerinin 16.800.000 adedini ve Sn. Ahmet Mücahid Ören’de sahip olduğu hisselerin 3.200.000 adedini Fonlara 60 milyon TL bedel ile Sermaye Piyasası Kurulu’ndan alınacak izin sonrasında devir edecektir.

Bu devir işlemlerinden sonra Şirketimizin, İhlas Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.’de hisse oranı %45 olarak devam ederken, İhlas Yayın Holding A.Ş.’nin hisse oranı %3, Sn. Ahmet Mücahid Ören’in hisse oranı %2 olacaktır.'' denildi.

Editör: Ece Çavuşlu