Gen İlaç ve Sağlık Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. (GENIL) tarafından 18 Mart 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan bildirimde Jaguar Health Inc.’e Hissedar olunması ve yeni iş ilişkisi kurulması hakkında açıklama yapıldı.

Bu Haftanın En Çok Kazandıran Şirketleri Açıklandı! Liste Başında Savunma Sanayi Var Bu Haftanın En Çok Kazandıran Şirketleri Açıklandı! Liste Başında Savunma Sanayi Var

Gen İlaç ve Sağlık Ürünleri San. ve Tic. A.Ş.’nin (GEN), büyüme ve inovasyon stratejileri doğrultusunda yeni ürün, yeni üretim-satış-dağıtım ilişkileri/bölgeleri ve bunlarla bağlantılı olarak yeni ortaklık arayışları sonucunda, yenilikçi ilaçlar geliştirmekte olan ve Amerikan Nasdaq borsasında işlem gören Jaguar Health Inc.’e (NASDAQ:JAGX) taraflar arasında imzalanan Hisse Alımı Sözleşmesi uyarınca sermaye artırımına katılım yoluyla %6,70 oranda ortak olacağı belirtildi.

KAP Açıklaması

Şirket tarafından yapılan açıklamada,

''Şirketimiz Gen İlaç ve Sağlık Ürünleri San. ve Tic. A.Ş. (GEN), büyüme ve inovasyon stratejileri doğrultusunda yeni ürün, yeni üretim-satış-dağıtım ilişkileri/bölgeleri ve bunlarla bağlantılı olarak yeni ortaklık arayışları sonucunda, yenilikçi ilaçlar geliştirmekte olan ve Amerikan Nasdaq borsasında işlem gören Jaguar Health Inc.’e (NASDAQ:JAGX) taraflar arasında imzalananHisse Alımı Sözleşmesi uyarınca sermaye artırımına katılım yoluyla %6,70 oranda ortak olacaktır. GEN’in sahip olacağı paylara ve sermaye artırımına yönelik işlemler 20.03.2024 tarihinde tamamlanacaktır.

Jaguar Health Inc. ve Grup Şirketleri Hakkında

Jaguar Health, Inc. (Jaguar), özellikle kronik zayıflatıcı ishal gibi semptomları içeren aşırı aktif bağırsakla ilişkili mide-bağırsak rahatsızlığı olan insanlar ve hayvanlar için yağmur ormanı alanlarındaki bitkilerden sürdürülebilir şekilde elde edilen yeni tescilli reçeteli ilaçlar geliştirmeye odaklanmış ticari aşamada bir ilaç şirketidir. Jaguar grup şirketi Napo Pharmaceuticals, çeşitli karmaşık hastalık durumlarında temel destekleyici bakım ve ihmal edilen gastrointestinal semptomların yönetimi için reçeteli ilaçları geliştirmeye ve ticarileştirmeye odaklanmaktadır. Napo Pharmaceuticals’ın krofelemer ilaç ürünü adayı, hedefe yönelik tedavi gören kanserli yetişkinlerde kemoterapinin neden olduğu aşırı aktif bağırsağın önleyici tedavisi için önemli bir ilaç geliştirmeye odaklanmış olup, söz konusu ilacın Faz 3 klinik çalışmaları yürütülmektedir. Jaguar grup şirketi Napo Therapeutics, 2021 yılında İtalya’nın Milano şehrinde kurulan ve Avrupa’da krofelemer erişimini genişletmeye ve özellikle yetim ve/veya nadir hastalıklara odaklanan bir İtalyan şirketidir. Magdalena Biosciences ise Jaguar ve Filament Health Corp. Ortak girişimiyle mental sağlık için bitkilerden ilaç geliştiren bir girişimdir.

İşbu açıklamamızın İngilizce çevirisi ekte yer almakta olup, çeviriler arasında herhangi bir farklılık bulunması durumunda Türkçe metin esas kabul edilecektir. '' denildi.

Editör: Ece Çavuşlu