İzdemir Enerji Elektrik Üretim A.Ş. (IZENR), borsaya giriş için yatırımcılardan talep topladı. Şirket, 8-9-10 Ağustos 2023 tarihlerinde 19 TL fiyatla halka arz oldu. Halka arzın büyüklüğü 2.624.280.000 TL olarak gerçekleşti. Peki İzdemir Enerji halka arzında talep toplama sonuçları ne oldu? IZENR hissesi kaç lot verdi? Bireysel yatırımcılar kaç lot alabildi? Halka arz sonuçları ne zaman duyurulacak? İşte merak edilenler…

Zorlu Yenilenebilir Enerji Halka Arz Olacak Zorlu Yenilenebilir Enerji Halka Arz Olacak

İzdemir Enerji Elektrik Üretim A.Ş. hisselerinin halka arz sonuçları resmen duyuruldu. Halka arzda bireysel yatırımcılara tahmini olarak 35-36 lot hisse paylaştırıldığı belirtildi. 8-9-10 Ağustos 2023 tarihleri arasında gerçekleşen halka arzda, satışa sunulan payların %5’ini aşan bir oranda hisse alan yatırımcı olmadığı açıklandı. Halka arz sürecinde, 2.648.422 bireysel yatırımcıya hisse dağıtımı gerçekleştirildi.

Halka arz sonuçlarına göre, 2,6 milyondan fazla bireysel yatırımcıya hisse dağıtımı yapıldı. Bu, halka arzın Türkiye'nin en büyük bireysel yatırımcı katılımı olan halka arzlarından biri olduğunu gösteriyor.

Halka arzda 2.648.422 bireysel yatırımcıya hisse dağıtımı yapıldı.

izdemir-enerji-halka-arz-sonuclari-aciklandi