Bu açıklamada, şirketin güneş enerjisi üretimi için yeni bir yatırım kararı aldığı ve bu yatırımın şirketin mali performansına ve çevreye katkı sağlayacağı belirtildi. Açıklamanın detayları ve yatırımın finansal boyutu bildirimde yer aldı.

Kayseri Şeker, Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ) ile Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları (YEKA GES-4) anlaşması imzaladı. Anlaşma kapsamında, Kayseri Şeker, Yozgat ili Yenipazar ilçesine 950 kWe ve Boğazlıyan Ovakent’e 950 kWe olmak üzere toplamda 1.9 mWe kapasiteli güneş enerjisi santrali (GES) yatırımı yapacak.

Gayrimenkul Şirketi, 7.5 Milyar TL'lik Taşınmaz Satın Aldı! Gayrimenkul Şirketi, 7.5 Milyar TL'lik Taşınmaz Satın Aldı!

Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları (YEKA GES-4) anlaşmasının duyurulduğu KAP açıklaması ise şu şekilde bildirildi:

KAP Açıklaması

"Şirketimizin onaylı izahnamenin fon kullanım raporunu ihtiva eden ve sayfa 32’de yer alan Kayseri Şeker Güneş Enerji Santrali Yatırımı kapsamında;

Şirketimiz ile Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ) arasında Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları (YEKA GES-4) anlaşması imzalanmış olup, Yozgat ili Yenipazar ilçesi (950 kWe) ile Boğazlıyan Ovakent’e (950 kWe) olmak üzere toplamda 1.9 mWe kapasiteli GES yatırımımız kapsamında, Dağıtım Sistemi Bağlantı Anlaşmaları yapılmıştır.

Kamuoyunun bilgilerine sunarız.

Saygılarımızla."