Borsa İstanbul A.Ş. tarafından 18 Ağustos 2023 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamada Marka Holding'e ait hisseleri pay sırası işleme kapatma kararı aldığına dair açıklamalarda bulundu.

Hissedarlarına Yüzde 1125 Oranında Bedelsiz Pay Verecek Hissedarlarına Yüzde 1125 Oranında Bedelsiz Pay Verecek

KAP Açıklaması

Yapılan açıklamada, ''MARKA.E işlem sırası şirketin Genel Kurul kararlarının son gönderim tarihi itibariyle Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) gönderilmemiş olması sebebiyle geçici olarak işleme kapatılmıştır.'' denildi.

Borsa İstanbul tarafından yapılan bir bildiride ise Marka Holding'e ait payların geçici süre ile işleme kapatıldığını ve açıldığını belirtti.

KAP Açıklaması

İşleme açma ile ilgili yapılan bildiride ''MARKA.E pay sırası şirketin Genel Kurul kararlarının son gönderim tarihi itibariyle Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) gönderilmemiş olması sebebiyle geçici olarak işleme kapatılmıştı. Şirketin Genel Kurul toplantısının ertelendiğine ilişkin KAP açıklamasına istinaden MARKA.E sırası saat 10:30’da işleme açılarak sırada 10:30-10:40 saatleri arasında açılış seansı yapılacak ve 10:45’ten itibaren Sürekli İşlem bölümünde yeniden işleme açılacaktır.me kapatılmıştır.'' denildi.