13 Haziran 2024 Günün Önemli Şirket Haberleri 13 Haziran 2024 Günün Önemli Şirket Haberleri

Mia Teknoloji A.Ş. (MIATK), insan, araç ve varlık yönetimi ile ilgili çok çeşitli fonksiyonları kapsayan, tesis güvenliğini ve gözetimini sağlamak amacıyla bağlı ortaklığı Tripy Mobility Teknoloji A.Ş.'nin AR-GE Birimi tarafından geliştirilen Modern Akıllı Tesis Güvenliği ve Yönetimine Yönelik Modül Yazılımı (Tripy-Tech) projesinin Gazi Üniversitesi Teknopark Yönetimi tarafından onaylandığını açıkladı.

Şirketin Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yayımlanan açıklamasına göre, proje bütçesi 8.220.000 TL olup, proje kapsamında geliştirilecek olan modüller ile kamu kurumlarının, yerel yönetimlerin, özel işletmelerin, üniversitelerin, bankaların, hastanelerin ve mobilite operatörlerinin çok çeşitli teknik dilleri, yazılımları ve bilimsel yaklaşımları bir araya getirerek tesis yönetimini ve güvenliğinin dönüştürülmesi hedefleniyor.

Açıklamada, AR-GE projelerinin geliştirilmesi ve artırılması konusundaki çalışmaların devam ettiği belirtildi.

KAP Açıklaması

"İnsan , araç ve varlık yönetimi ile ilgili çok çeşitli fonksiyonları kapsayan, tesis güvenliğini ve gözetimini sağlamak amacıyla şirketimizin bağlı ortaklıklarından Tripy Mobility Teknoloji A.Ş.’nin AR-GE Birimi tarafından geliştirilen Modern Akıllı Tesis Güvenliği ve Yönetimine Yönelik Modül Yazılımı (Tripy-Tech) projesinin Gazi Üniversitesi Teknopark Yönetimi tarafından onaylandığı bildirilmiştir.

Proje bütçesi 8.220.000 TL olup, proje kapsamında geliştirilecek olan modüller ile kamu kurumlarının, yerel yönetimlerin, özel işletmelerin, üniversitelerin, bankaların, hastanelerin ve mobilite operatörlerinin çok çeşitli teknik dilleri, yazılımları ve bilimsel yaklaşımları bir araya getirerek tesis yönetimini ve güvenliğinin dönüştürülmesi hedeflenmektedir.

AR-GE projelerimizin geliştirilmesi ve artırılması konusundaki çalışmalarımız devam etmektedir."

MIATK Ne İş Yapıyor?

Mia Teknoloji A.Ş. (MIATK), 2006 yılında Ankara’da kurulan, bilişim ve sağlık sektörü başta olmak üzere, birçok sektörün ihtiyaçlarına yönelik yazılım ürünleri geliştiren ve sunan bir şirkettir. Şirket, kimlik tanıma ve doğrulama, tesis güvenlik ve yönetimi, çevre gözetleme, şehir güvenliği, yenilenebilir enerji, akıllı trafik denetleme, sağlık bilişim teknolojileri, sürükleyici teknolojiler, elektronik ücret toplama, paylaşımlı mobilite, elektrikli araç şarj ağı, bilgi güvenliği, siber güvenlik ve bilgi teknolojileri gibi alanlarda faaliyet göstermektedir. Şirketin Pizzy, BIO-ID, MIA-SOFT, MBIS Surveillance, MIA-MED, Trafik Denetleme, ACSIA, TROY, Biyometrik Video Konf., Sınav Değerlendirme, Hava Aracı Engel Tespiti, ID-100B, Cleanmask-Tech ve YTA Atık Yönetim Sistemi gibi markalar altında geniş bir ürün yelpazesine sahiptir.