MSCI Global, Türkiye Small Cap Endeksleri arasından çıkarılan hisse, İmaş Makina Sanayi A.Ş. (IMASM) hissesi olarak açıklandı. Bu endekslere dahil edilen hisseler ise Akfen Yenilenebilir Enerji A.Ş (AKFYE), Alfa Solar Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ALFAS), Bien Yapı Ürünleri Sanayi Turizm ve Ticaret A.Ş. (BIENY), CW Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi A.Ş. (CWENE), Europower Enerji ve Otomasyon Teknolojileri Sanayi Ticaret A.Ş. (EUPWR) ve Reysaş Taşımacılık ve Lojistik Ticaret A.Ş. (RYSAS) hissesi olarak kaydedildi.

Lotlarınız 4'e Katlanacak! Gayrimenkul Şirketi Bedelsiz Kararını Açıkladı Lotlarınız 4'e Katlanacak! Gayrimenkul Şirketi Bedelsiz Kararını Açıkladı

MSCI Global Small Cap Endeksleri Nedir?

MSCI Global Small Cap Endeksleri, MSCI tarafından oluşturulmuş ve dünya çapında küçük sermayeli şirketlerin performansını takip eden endeksler kümesidir. Endeksler, piyasa değeri, likidite ve diğer faktörler temelinde seçilen şirketlerden oluşur. MSCI Global Small Cap Endeksleri, yatırımcılara dünya çapında küçük sermayeli şirketlere yatırım yapma imkanı sunar.

MSCI Global Small Cap Endeksleri, dünyanın farklı bölgelerindeki küçük ölçekli şirketleri kapsayan bir dizi endeksten oluşur. Bu endeksler, MSCI tarafından geliştirilmiş olup, küresel yatırımcılara küçük ölçekli şirketlere erişim imkanı sağlar. MSCI Global Small Cap Endeksleri, şu anda 49 ülke ve bölge için mevcuttur. Bu endekslerin her biri, ilgili ülke veya bölgenin ekonomik ve coğrafi özelliklerine göre belirlenmiş kriterlere göre seçilmiş hisse senetlerinden oluşur.

MSCI Global Small Cap Endeksleri Nelerdir?

  • MSCI Europe Small Cap Index
  • MSCI Asia Pacific Small Cap Index
  • MSCI USA Small Cap Index
  • MSCI Frontier Markets Small Cap IndeX
  • MSCI World Small Cap Index