Pera Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (PEGYO), Yatırım Holdinge dönüşüm başvurusunun eksik evraklar nedeniyle işlemden kaldırıldığını ancak sürecin devam ettiğini açıkladı.

Şirket, Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yayımlanan açıklamasında, 11 Ekim 2023 tarihinde Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) yaptığı başvuruya 18 Ekim 2023 tarihinde gelen yanıtta, evrakların tamamlanması ve yeniden başvuru yapılması gerektiği bildirildiğini belirtti.

Açıklamada, “Bu kapsamda tüm paydaşlarımızın menfaatine uygun olan GYO’dan Yatırım Holdinge dönüşüm sürecimiz kararlılıkla devam etmekte olup ilerleyen zamanda süreçte yaşanacak gelişmeler konusunda kamuoyuna gerekli bilgilendirmeler yapılacaktır.” denildi.

Günün Önemli Şirket Ve Borsa Haberleri 5 Temmuz 2024 Günün Önemli Şirket Ve Borsa Haberleri 5 Temmuz 2024

KAP Açıklaması

"GYO’dan Yatırım Holding’e dönüşüm amacıyla SPK’ya 11.10.2023 tarihinde yaptığımız başvurumuza istinaden 18.10.2023 tarihinde şirketimize ulaşan SPK yazısı ile; eksik evraklar nedeni ile başvurumuzun işlemden kaldırıldığı, evrakların tamamlanıp yeniden hazırlanarak tekrardan başvuru yapılması gerektiği bildirilmiştir. Bu kapsamda tüm paydaşlarımızın menfaatine uygun olan GYO’dan Yatırım Holdinge dönüşüm sürecimiz kararlılıkla devam etmekte olup ilerleyen zamanda süreçte yaşanacak gelişmeler konusunda kamuoyuna gerekli bilgilendirmeler yapılacaktır."

PEGYO Hakkında

Pera Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (PEGYO), Türkiye’nin gayrimenkul sektöründe faaliyet gösteren bir şirkettir. Şirket, 2003 yılında kurulmuş olup, Borsa İstanbul’da işlem görmektedir. Şirketin ana faaliyet alanı, gayrimenkul, gayrimenkul projeleri, gayrimenkul destekli haklar ve sermaye piyasası araçlarına yatırım yapmaktır. Şirketin yatırım portföyü, kentsel dönüşüm projeleri ve tarihi binaların restorasyonu gibi alanlara odaklanmaktadır. Şirketin projeleri arasında Denizli’de Sümerpark Alışveriş Merkezi, Ankara’da Skycity İş Merkezi ve Kıbrıs’ta Aqua Dolce Projesi bulunmaktadır. Şirket, uluslararası standartlara uygun kalite ve hizmet anlayışıyla faaliyetlerini sürdürmekte ve gayrimenkul sektörüne katkı sağlamayı hedeflemektedir.