Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından halka arz başvurusunu onaylanan Tab Gıda San. ve Tic. A.Ş. (TABGD), Türkiye’nin en büyük hızlı servis restoran zincirlerinden biridir.

1994 yılından beri gıda sektöründe faaliyet gösteren şirket, bugün Burger King, Popeyes, Arby’s, Sbarro, Usta Dönerci, Usta Pideci ve Subway gibi dünyaca ünlü markaların Türkiye’deki temsilcisi ve geliştiricisidir.

TABGD, aynı zamanda kendi kurduğu markalar ile de gıda sektöründe önemli bir konumdadır.

Çin'de 200’den Fazla Şehirde Hizmet Sağlıyor

TFI TAB Gıda Yatırımları, 2012 yılında Çin pazarına girdi ve Burger King Holdings Ltd. (BK Çin) şirketini kurdu. BK Çin, kısa sürede Çin’in en büyük hızlı servis restoran zincirlerinden biri haline geldi. BK Çin, Burger King markasının Çin’deki tek lisans sahibi ve işletmecisi. Şirket, 200’den fazla şehirde, 1.450’den fazla restoranıyla Çinli müşterilere ürünler sunuyor. BK Çin, sektördeki liderliğini sürdürmek için yeni restoranlar açmaya ve müşteri memnuniyetini artırmaya devam ediyor.

Tab Gıda’nın bünyesindeki şirketler arasında, gıda işletmeciliği konusundaki tüm ihtiyaçlara kendi içinde çözüm üretebilen bir gıda ekosistemi bulunmaktadır.

tab-gida-bunyesindeki-sirketler

Bu ekosistemde yer alan şirketler şunlardır:

  • Fasdat Gıda: Sektörün önde gelen satın alma, depolama ve lojistik hizmetleri şirketi.
  • Ekmek Unlu Gıda: Üstün teknolojiye sahip, unlu mamuller fabrikası.
  • AtaKey: Türkiye’nin en büyük patates işleme fabrikalarından.
  • Ekur Et: İleri teknolojili et işleme tesisi.
  • Reklam Üssü: İletişim ve pazarlama alanlarında 360 derece hizmet veren ajans.
  • Fiyuu : Deneyim odaklı dijital teslimat platform

TABGD, bu şirketlerle birlikte, restoranlarında kullandığı hammaddenin tamamını yurt içindeki büyük tedarikçilerden karşılamaktadır.

tab-gida-halka-arz-1

Tab Gıda, Dünyaca Ünlü Markalarla Çalışıyor

Amasya Et Ürünleri, Atakey, Ekmek Unlu Gıda, Coca-Cola, Beypiliç, Kraft Heinz, Dimes, Konya Şeker ve BTA gibi Türkiye’nin ve dünyanın en bilinen markalarıyla birlikte çalışan Tab Gıda, ziyaretçilerine her zaman kaliteli ürünler sunmak için çalışmalar yürütmektedir.

Tab Gıda San. ve Tic. A.Ş., Türkiye’de hızlı servis sektörünün gelişmesine katkı sağlayan, dünya çapında çok sevilen markaların Türkiye’de tüketicilerle buluşmasını sağlayan ve kendi kurduğu markalar ile de gıda hizmetleri sunan bir şirkettir.

Tab Gıda (TABGD) Halka Arzı Onaylandı

Tab Gıda San. ve Tic. A.Ş. (TABGD) halka arzı SPK tarafından onaylandı.

Halka arza ilişkin özet taslak izahname bilgilerini sizler için derledik.

Toplamda 52.500.000 TL nominal değerli paylarını bireysel yatırımcılara ve şirket çalışanlarına eşit dağıtım yöntemiyle 130.00 TL fiyattan halka arz edecek olan Tab Gıda (TABGD), 6.8 Milyar TL'lik dev halka arz büyüklüğüne sahip olarak yeni bir rekora imza attı.

Koç Metalurji Halka Arz Oluyor Koç Metalurji Halka Arz Oluyor

İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş.'nin konsorsiyum liderliğini yürüttüğü halka arza ilişkin gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.