Çemtaş Çelik Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş. (CEMTS) tarafından 5 Ocak 2024 (bugün) tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamada Kayıtlı Sermaye Tavanı Artırımı ve Süre için SPK’na Başvuru hakkında bildiri yayınlandı. Şirket Sermaye tavanını 5 kat arttırmak için SPK'ya başvuru yaptığını yapılan açıklama ile birlikte duyurdu.

Sanayi şirketi tarafından yapılan açıklamada, Kayıtlı Sermaye Tavanının 500.000.000 (Beşyüzmilyon Türk Lirası) TL’den 2.500.000.000 ( İkimilyarbeşyüzmilyon Türk Lirası) TL’ye çıkarılmasına ve kayıtlı sermaye tavanı süresinin 2024–2028 yılları için geçerli olmak üzere 5 (beş) yıl daha uzatılması için 05.01.2024 tarihi itibariyle SPK başvurusu yapıldığı açıklandı.

Enerji Şirketi Ülke Geneli Kazandığı İhaleleri Duyurdu Enerji Şirketi Ülke Geneli Kazandığı İhaleleri Duyurdu

CEMTS Hakkında Bilinmesi Gerekenler

ÇEMTAŞ ÇELİK MAKİNA SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ, çelik ve çelik ürünlerinin imalatı ve yerli ve yabancı pazarlarda pazarlanması ile uğraşan Türkiye merkezli bir şirket olarak faaliyet göstermektedir. Sanayi Şirketinin ürünleri çelikhane eritme süreci ve haddeleme süreci olarak imalatta kullanılan süreçlere göre iki kategoriye ayrılmaktadır.