Doğan Holding bugün KAP'a yapmış olduğu açıklamada, Milpa A.Ş.'nin 208 milyon lira ödenmiş sermayeye sahip olduğu % 82.29 payı Re-Pie Portföy Yönetimi A.Ş.'nin kurucusu bulunduğu Re-Pie Portföy Yönetimi A.Ş. Secondary Girişim Sermayesi Yatırım Fonu'na 55 milyon dolar bedel karşılığında satmak için pay devir sözleşmesini imzaladığını açıkladı.

Günün Önemli Şirket Ve Borsa Haberleri 23 Temmuz 2024 Günün Önemli Şirket Ve Borsa Haberleri 23 Temmuz 2024

milpa-hakkinda

Ön ödeme hesaplara intikal etti

Yapılan Açıklamada, pay devri ile alakalı olarak yaklaşık 7.5 milyon dolar tutarındaki ön ödemenin Doğan Holding hesaplarına yatırıldığı açıklandı.
Yapılan duyurunun ardından Milpa hisseleri saat 12:48 itibarı ile %9.96 yükselişle tavan fiyat olan 15.56 liradan işlem görmektedir. Yapılan Açıklama sonrasında %4 yükseliş kaydetmiş olan Doğan Holding hisseleri de aynı saat itibarı ile %2.14 yükselişle 11.95 liradan işlem görmektedir. Ayrıca diğer taraftan BIST-100 endeksi de %2.2 artıda seyretmektedir.

Re-Pie Hakkında 

Portföy yönetim şirketi olan Re-Pie, genellikle teknoloji ve inovasyon alanına odaklı start-up’lara ve henüz halka arz edilmemiş şirketlere yatırım yapmaktadır. Aynı zamanda bu firma yakından tanıdığımız Getir'in erken dönemlerinde yatırım yaparak rekor düzeyde kar elde etmişti. Sipariş hizmet sağlayıcı GetRe-Pie, Doğan Grubu’nun gayrimenkul sektörü ve ikinci el satış faliyetleri yapan Milpa şirketinin yüzde 82,29’unu satın aldı. Doğan Grubu’ndan Kamuoyu Aydınlatma Platformu’nda yayımladığı açıklamaya göre satış bedeli 55 milyon dolar. Bu paranın 7 milyon 500 bin lirası peşin yatırıldı.

milpa-hisse

Milpa Hakkında
Milpa, nakil vasıtaları, gayrimenkul, dayanıklı ve dayanıksız tüketim malzemeleri ile benzer ürünlerin pazarlanması ve tatil köylerine konaklama hizmetleri veriyor. Aynı zamanda Milpa aileleleri ev ve otomobil sahibi yaparak 
aynı zamanda beyaz eşya, elektronik, bilgisayar ve cep telefonu gibi geniş yelpazede ürün satışı sağlanmıştır. Devamlı değişen koşullara hızlı bir şekilde uyum sağlayan ve müşteri odaklı olan yapısı ile mevcut gayrimenkul pazarlama ve ikinci el scooter, motosiklet satışıyla hizmet vermeye devam ediyor.

Editör: Alp Korkmaz