Selva Gıda Halka Arz Talep Toplama Başladı

Borsa İstanbul’da işlem gören İttifak Holding’in iştiraki, Selva Gıda bugün itibari ile talep toplamaya başladı. Şirketin talep toplama süreci yarın son bulacak.

Ahlatçı Yatırım Menkul Değerler’in aracılık ettiği halka arzda 3,06 TL sabit fiyat ile talep gönderme işlemi yapılıyor. Eşit dağıtım ile gerçekleşecek olan halka arzda toplamda 13 milyon LOT yatırımcılara pay edilecek.

Gerçekleşen halka arz ile birlikte sermaye yapısının daha da güçleneceğini ve üretim kapasitesinin de artırılacağını ifade eden Yönetim Kurulu Başkanı Tayfun Bora Kumru, yapmış olduğu açıklamada; “Selva olarak teknolojiyi yakından takip eden, kalitesini her daim güncel tutmak için önemli yatırımlar yapan bir şirketiz. Selva Gıda mevcut haliyle 340 ton irmik, 125 ton un ve 210 ton makarna olmak üzere günlük toplam 675 ton üretim kapasitesi ile Türkiye’nin en modern tesislerinden birine sahiptir. Buğday depolama çelik silo yatırımı, irmik değirmeni revizyon yatırımı, makarna kapasite artırımı, ürün çeşitlendirme ve iyileştirme yatırımları yaparak hem yurt içi hem de yurt dışı pazarlarda payımızı artırmayı hedefliyoruz.” dedi.

Selva Gıda’nın yatırımcılara kaç lot pay düşeceği henüz belli değil, ancak son yapılan halka arzlar ile kıyaslandığında ve ortalama sayı 50 bin katılım sağlandığı düşünüldüğünde yaklaşık olarak yatırımcıya 260 lot düşeceği tahmin ediliyor.

Öte yandan şirketin ilk işlem görme tarihi için halka arzın sonlanmasından sonra, Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden yapılacak olan açıklama bekleniyor.