Sosyal medya ve haber platformu Reddit Inc. en az 5 milyar dolarlık bir değerleme ile halka arza hazırlanıyor. Tüm dünyada aktif kullanıcılara sahip olan sosyal medya platformu Reddit, tüm dünyanın gözünde. Sosyal medya ve haber platformu olan Reddit, halka arza hazırlığını yaparak borsaya açılmayı planlıyor.

5 Milyar Dolarlık Değerleme Yapıldı

Sosyal medya ve haber platformu Reddit Inc. ilk halka arzı için potansiyel yatırımcılarla yaptığı ilk görüşmelerde, en az 5 milyar dolarlık bir değerlemeyi dikkate alması gerektiği yönündeki geri bildirim alarak yatırımcılar ile paylaştı.

Durdurulamıyor! Yarım Milyar Liralık Anlaşmaya İmzalar Atıldı Durdurulamıyor! Yarım Milyar Liralık Anlaşmaya İmzalar Atıldı

Halka arza hazırlanan sosyal medya şirketi, büyük yatırımcıların fikrini alarak değerleme açıklamasını yapmasının ardından, mart ayının sonuna kadar resmi bir açıklama yapmayı düşünüyor. Borsanın önde gelen yatırımcıları tarafından verilen değerleme rakamının ardından borsada bir toparlanma olacağı da yatırımcılar tarafından düşünülmektedir.

İlgili İçerik: Türkiye'nin Köklü Gıda Firmasından Halka Arz Başvurusu!

Reddit'in borsada işlem görmeyen hisseleri için yapılan özel alım satımlarda şirkete 5 milyar doların altında değer biçen yatırımcılar, Rainmaker Securities'in platformundaki potansiyel alıcılar 4,5 milyar ila 4,8 milyar dolar arasında bir değere işaret eden teklifler sunduğunu da açıkladı.

Fiyat değerlemesi ve halka arz tarihi ile ilgili açıklama yapmaktan kaçınan Reddit sözcüsü, yatırımcıların fikirleri ile ilgili herhangi bir açıklama yapmadı.