Borsada işlem gören 7 şirket 15.01.2024 tarihinde geri alım gerçekleştirdi. Bu şirketler kendi hisselerinde geri alım programı dahilinde kendi hisselerini satın alarak pay yükseltmesi yaptı. Borsada işlem gören ve pay geri alımı yapan 7 şirket hakkında merak edilenleri yazımızda derledik.

Borsada işlem gören 7 şirket 15.01.2024 tarihinde geri alım yaparak yatırımcısını bilgilendirdi. Geri alım yapan bu şirketlerin geri alım yaptığı payların toplam miktarı 1,073,148 adet olarak bildirildi. Geri alım dahilinde en yüksek geri alımı 1,000,000 adet ile Yayla Gıda gerçekleştirdi. En düşük alımı ise 2,377 adet ile Naturel Enerji yaptı.

Geri Alım Açıklayan 7 Borsa Şirketi

  • #KUYAS - Kuyas Yatırım

Sektörün önde gelen inşaat şirketlerinden biri olan KUYAŞ, Türkiye'nin %100'ü halka açık ilk gayrimenkul şirketi olma özelliğini taşımaktadır. Çeyrek asırdır olduğu gibi bugün de sağlam ve fonksiyonel yapılar inşa etmekte ve sektörün ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılamaktadır.

  • #LKMNH - Lokman Hekim Sağlık

LOKMAN HEKİM ENGÜRÜSAĞ SAĞLIK TURİZM EĞİTİM HİZMETLERİ VE İNŞAAT TAAHHÜT ANONİM ŞİRKETİ (Lokman Hekim), sağlık sektöründe faaliyet gösteren Türkiye merkezli bir şirkettir. 18 Ocak 2011 itibariyle iki hastane işletiyordu. Şirket, ilk hastanesini 2002'de Ankara Etlik'te ve ikinci hastanesini 2008'de Sincan'da açmıştır.

  •  #ESEN - Esenboğa Elektrik

Ülkemizde yenilenebilir enerji sektöründe hizmet veren bir şirkettir.

  • #MAGEN - Margün Enerji

Şirket, toplam 118.03 MWp lisanslı ve lisanssız üretim kapasitesine sahip güneş enerji santralleriyle elektrik üreterek satmaktadır. Şirket, başta Avrupa ülkeleri olmak üzere Amerika, Kanada ve Avusturalya'da, sıfırdan proje geliştirmekte ve anahtar teslim olarak güneş enerjisi santralleri kurmaktadır.

  • #MPARK - MLP Sağlık

Sağlık sektöründe hizmet veren şirket, hisse geri alımı yaparak kendi hissesindeki paylarını yükseltti.

  • #NATEN - Naturel Enerji

Naturel Enerji şirketi elektrik ve yenilebilir enerji sektöründe faaliyet göstermektedir.

Borsa Güne Alıcılı Ve Yüksek Başladı Borsa Güne Alıcılı Ve Yüksek Başladı
  • #YYLGD - Yayla Gıda

Yayla Gıda; Pirinç, bakliyat ve işlenmiş gıda sektöründe faaliyet gösteren ve sektörde 26 yıllık deneyime sahip olan Yayla Agro Gıda; uluslararası vizyonu, geniş ürün yelpazesi ve son teknolojiye sahip yüksek üretim kapasitesi ile sektörünün öncü şirketlerinden biri konumunda yer alıyor.

Editör: Ece Çavuşlu