Türkiye'de şirketler tarafından bayram öncesi Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP)'a açıklamalar geliyor. Geçen yıl halka arz olan teknoloji şirketi tarafından da bugün gerçekleşen ihalede teklifi kazandığı öğrenildi.

2023 yılı itibariyle de halka arz olan teknoloji şirketi Ekos Teknoloji ve Elektrik A. Ş.'nin de katıldığı ihaleyle ilgili açıklamalar geldi. İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım A.Ş (AYEDAŞ) tarafından düzenlenen ihalenin şirketi uhdesinde kaldığını bildirdi.

Ekos Teknoloji ve Elektrik A.Ş şirketi AYEDAŞ tarafından düzenlenen gazlı hücre & köşk standart alımı işi ihalesinde katıldığını bildirdi.

23 Mayıs'ta Borsa ve Şirketlerden Haberler 23 Mayıs'ta Borsa ve Şirketlerden Haberler

EKOS 2 MİLYON 150 BİN DOLAR İLE İHALEYİ KAZANDI

Gerçekleştirilen ihalede ise teknoloji şirketi 2 milyon 150 bin dolar bedel ile en avantajlı teklifi vererek ihalede 1. oldu. AYEDAŞ ihale ve sözleşme birimlerinin de; ilgili iş için şirkete de sözleşme davetinde bulunduğu belirtilirken sözleşmenin ise 5 iş günü içerisinde de imzalanacağı açıklandı.

İmzalanacak sözleşme 4 Nisan 2024 güncel kurla beraber toplam 68 milyon 669 bin 280 TL olduğu not edildi. Şirketin borsada işlem gören hisseleri olan (EKOS) güne 46,72 TL'den başlarken 44,52 TL'ye kadar gerilemişti. İhale duyuru sonrasında ise borsada tekrar ufak ivmelenen hisse şimdilerde ise durağan devam ediyor.

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP)'a yapılan açıklamada aşağıda ki ifadelere yer verildi:

Şirketimiz İSTANBUL ANADOLU YAKASI ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. (AYEDAŞ) tarafından düzenlenen GAZLI HÜCRE & KÖŞK STANDART ALIMI İŞİ ihalesinde 2.150.000 USD (68.669.280 TL) bedelle en avantajlı teklifi sunarak ihalede 1. sırada yer almıştır. İSTANBUL ANADOLU YAKASI ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. (AYEDAŞ) ihale ve sözleşme birimi, ilgili iş için şirketimize sözleşme davetinde bulunmuştur. Kurum ile sözleşme 5 iş günü içerisinde imzalanacaktır.

Editör: Umut Köse