Tapdi Oksijen Özel Sağlık ve Eğitim Hizmetleri Sanayi Ticaret A.Ş. (TNZTP), İzmir’de bir AVM ve Otel/Rezidans kompleksinin satın alımını tamamladığını açıkladı.

Tapdi Oksijen, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamada, kompleksin bulunduğu arazinin sahibi olan Moodege Yatırım Turizm ve Tic. A.Ş.'nin yüzde 99’luk payının kendisine, yüzde 1’lik payının ise Tınaztepe Özel Sağlık Hizmetleri A.Ş.'nin eski sahibi Mehmet Bülent Nuri Bektur’a devredildiğini duyurdu.

Şirket, satın alımın finansal varlık olarak değerlendirildiğini ve bölünme yoluyla yeni bir şirket kurulacağını da bildirdi. 

KAP Açıklaması

"Şirketimiz tarafından daha önce duyurulan AVM ve Otel/Rezidans binasından oluşan kompleks yapının satın alınmasıyla ilgili olarak; 

Satın alım sözleşmesince kalan ödemeleri yapılmış ve pay devir işlemleri tamamlanmıştır. Söz konusu İnciraltı mevkii 1316 ada 5 parselde kayıtlı Bahçelerarası Mahallesi Mithatpaşa Cad. N44 Balçova/İZMİR adresinde bulunan 19439510 zemin numarası ile kayıtlı taşınmaza sahip MOODEGE YATIRIM TURİZM VE TİC. A.Ş.’nin geriye kalan %55 paylarının %54’ü Şirketimize devir olmuştur. 

Yüzde 1 oranındaki pay ise; 4 Ağustos 2023 tarihinde kamuoyuna bildirdiğimiz bünyesinde Tınaztepe Torbalı Hastanesi’ni bulunduran Tınaztepe Özel Sağlık Hizmetleri A.Ş.’nin satın alınması işleminden doğan borcumuzdan mahsup edilmek üzere Mehmet Bülent Nuri BEKTUR’a devir edilmiştir. 

Ön ödeme olarak 7.750.000USD yapıldı; bölünme yoluyla yeni şirketin kurulmasını takiben 7.500.000USD ödeme yapılmış olup geri kalan 15.260.000USD ödenmiştir.

Yüzde 234 Oranındaki Bedelsizin Tarihi Açıklandı Yüzde 234 Oranındaki Bedelsizin Tarihi Açıklandı

Böylelikle MOODEGE YATIRIM TURİZM VE TİC. A.Ş.’nin paylarının %99’u Şirketimiz TAPDİ OKSİJEN ÖZEL SAĞLIK VE EĞİTİM HİZMETLERİ SANAYİ TİCARET A.Ş.’ye ve %1’i Mehmet Bülent Nuri BEKTUR’a devredilerek finansal varlık satın alımı işleminin tamamlandığını kamuoyunun bilgisine sunarız."