Hektaş, 1.25 Milyar TL Bedelindeki Dev Taşınmaz Satışını Açıkladı! Hektaş, 1.25 Milyar TL Bedelindeki Dev Taşınmaz Satışını Açıkladı!

AKSA, AKSEN, SISE ve TTKOM hisseleri, 1 Ağustos Salı günü Tacirler Yatırım’ın öneri listesine girdi. Tacirler Yatırım, bu hisselerle ilgili detaylı teknik analizler sonucunda 1 Ağustos Salı günü hedef fiyat tahminlerini yatırımcılarla paylaştı.

BİST 100 Endeksi Teknik Analizi (Tacirler Yatırım)

BİST 100 endeksi, haftanın ilk işlem gününde yukarı yönlü ivmesini koruyarak günü 149,68 puanlık (yüzde 2,12) bir kazançla 7.216,96 puan seviyesinden tamamladı. 2023 bilanço dönemi etkisiyle endeks yükseliş trendinde hareket etmeye devam ederken, gün içi ve günlük kapanışlarda TL bazlı olarak tarihi zirvelere ulaşıldığı gözlemleniyor.

Bugün endekste yukarı yönlü hareketlerde 7.280 puan seviyesi ilk önemli direnç noktası olacaktır ve bunun üzerine çıkılması halinde 7.350 puan seviyesi hedeflenebilir.

Günlük Hedef Fiyat Verilen Hisseler

  • AKSA (Aksa Akrilik Kimya Sanayii A.Ş.)
  • AKSEN (Aksa Enerji Üretim A.Ş.)
  • SISE (Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş.)
  • TTKOM (Türk Telekomünikasyon A.Ş.)

tacirler-borsa-tahmini

TTKOM Hissesine Ne Kadar Hedef Fiyat Verildi?

TTKOM koduyla Borsa İstanbul’da işlem gören Türk Telekomünikasyon A.Ş.’nin hissesi bir önceki işlem gününde 21,30 TL seviyesinden kapanış gerçekleştirmişti. TTKOM hissesine analistler tarafından 22,04 TL hedef fiyat verilirken, yatırımcılar için zarar kes seviyesi ise 20,98 TL olarak gösterildi.

AKSEN Hissesine Ne Kadar Hedef Fiyat Verildi?

Aksa Enerji Üretim A.Ş. (AKSEN) hissesi bir önceki işlem gününde 39,54 TL seviyesinden kapanış gerçekleştirerek yatırımcısını mutlu etmişti. AKSEN hissesine analistler tarafından 40,92 TL hedef fiyat verilirken, yatırımcılar için zarar kes seviyesi ise 38,94 TL olarak önerildi.

SISE Hissesine Ne Kadar Hedef Fiyat Verildi?

Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş. (SISE) hissesi bir önceki işlem gününde 53,40 TL seviyesinden kapanış gerçekleştirdi. SİSE hissesine analistler tarafından 55,30 TL hedef fiyat verildi. Ayrıca yatırımcılar için zarar kes seviyesi ise 52,60 TL olarak duyuruldu.

AKSA Hissesine Ne Kadar Hedef Fiyat Verildi?

Borsada AKSA koduyla işlem gören Aksa Akrilik Kimya Sanayii A.Ş.’nin hissesi bir önceki işlem gününde 86,65 TL seviyesinden kapanış yaparak yatırımcısını mutlu etti. AKSA hissesine analistler tarafından 89,70 TL hedef fiyat verilirken, yatırımcılar için zarar kes seviyesi ise 85,35 TL olarak önerildi.