Safkar Ege Soğutmacılık Klima Soğuk Hava Tesisleri İhracat İthalat Sanayi ve Ticaret A.Ş. (SAFKR), Emiralem'deki tesislerinde 5000 m2 çatı alanını kullanarak 750 KWP enerji üretim kapasitesine sahip bir Güneş Enerjisi Santrali (GES) inşa etme yolunda önemli bir adım attı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Genel Müdürlüğü tarafından onaylanan yatırım teşvik belgesi ile dördüncü bölge desteklerinden faydalanacak olan SAFKR, SGK primi işveren hissesinde 6 yıl süreyle avantajlı bir konumda olacak ve yatırıma katkı oranı %30 olacak.

Ayrıca, KDV istisnasından da yararlanacak olan şirket, bu önemli adımı kamuoyu ve yatırımcılarıyla paylaştı.

KAP Açıklaması

"Emiralem’de bulunan eşanjör imalat tesisinin yaklaşık 5000 m2 çatı alanı üzerine 750 KWP enerji üretimi sağlayacak, Güneş Enerjisi Santrali (GES) yatırımı kapsamında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Genel  Müdürlüğü’ne yaptığımız yatırım teşvik belgesi başvurusu onaylamıştır.

Yatırım, dördüncü bölge desteklerinden yararlanacaktır.

Yatırımcılarına Yüzde 200 Bedelsiz Verecek Yatırımcılarına Yüzde 200 Bedelsiz Verecek

SGK primi işveren hissesi 6 yıl, vergi indirimi kapsamında yatırıma katkı oranı %30 olacaktır. Bunların dışında KDV istisnasından faydalanılacaktır.

Kamuoyunun ve yatırımcılarımızın bilgilerine sunarız."