Konfrut Gıda Sanayi (KNFRT), şirket sermayesini 132 milyon TL’den yüzde 100 oranında bedelsiz olarak 264 milyon TL’ye yükselteceğini geçtiğimiz günlerde KAP aracılığıyla yatırımcısına duyurmuştu. Gıda şirketi tarafından detayları açıklanan bedelsiz sermaye artırımının hak kullanım tarihi ve yatırımcıların hesaplarına geçecek tarih belli oldu.

Merkezi Kayıt Kuruluşu (MKK) tarafından bugün 31 Ocak 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde Konfrut Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. (KNFRT) Hak Kullanım İşlemleri hakkında açıklama yapıldı. MKK tarafından yapılan bu açıklamalar ile bedelsiz sermaye artırımına dair yatırımcıların hak kullanım tarihi duyuruldu.

KAP Açıklaması

MKK tarafından yapılan KAP açıklamasında, ''KONFRUT GIDA SANAYİ VE TİCARET A.Ş. 'nin 29.01.2024  tarihinde başayan % 100 oranındaki bedelsiz sermaye artırım işleminde, kaydileşmiş pay senetlerinin artırım karşılıkları ilgili üyelerin müşteri alt  hesaplarına 31.01.2023 tarihinde alacak kaydedilmiştir.'' denildi.

Yüzde 100 Bedelsiz Artırım İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

Konfrut Gıda Sanayi (KNFRT), şirket sermayesini 132 milyon TL’den yüzde 100 oranında bedelsiz olarak 264 milyon TL’ye yükseltecek.

Bölünme gününe kadar portföyünde KNFRT hissesi bulunan tüm yatırımcılar bedelsiz sermaye artırımından yararlanabilecek.

Halka Arz Sonrası Milyarlık Satın Alımı Duyurdu Halka Arz Sonrası Milyarlık Satın Alımı Duyurdu

Hissenin 100% oranında bölünmeye gitmesiyle birlikte 100 lotu bulunan yatırımcının 200 lotu olacak.

  • KNFRT, düzeltilmiş pay fiyatı olan 10,60 TL’den işlem görmeye başlayacak.