Bu defa MKK (Merkezi Kayıt Kuruluşu A.Ş.) , KAP’ta yaptığı bildirimde, işlem yapma yasağı getirilen veya yasaklı olan yatırımcıların payları ile ilgili olarak “İşlem Yasağı Nedeniyle Pay Duyurusu” başlığı altında duyuruda bulundu. İlgili şirketler CRFSA, EKSUN, ELITE, GRTRK, KLKIM, MERKO, OYYAT, SELVA, VKFYO olarak beyan edildi.

Borsada Kaçış Sürüyor! Yatırımcı Sayısında Azalma Borsada Kaçış Sürüyor! Yatırımcı Sayısında Azalma

Sermaye Piyasası Kurulu kararı doğrultusunda borsalarda işlem yapma yasağı getirilen yatırımcıların "yasaklı" ve "Borsada işlem görmeyen pay"larına ait listeyi detayları ile paylaştı.

Borsada işlem görmeyen tipe dönüşen pay senetleri, Carrefoursa Carrefour Sabancı Ticaret Merkezi A.Ş., Eksun Gıda Tarım Sanayi Ve Ticaret A.Ş., Elite Naturel Organik Gıda Sanayi Ve Ticaret A.Ş., Grainturk Tarım A.Ş. Kalekim Kimyevi Maddeler Sanayi Ve Ticaret A.Ş., Merko Gıda Sanayi Ve Ticaret A.Ş., Oyak Yatırım Menkul Değerler A.Ş. ve Selva Gıda Sanayi A.Ş hisselerinden olup, muhtelif adet ve tutardalar. Yasaklama getirilen pay senedi ise, Vakıf Menkul Kıymet Yatırım Ortaklığı A.Ş. hisselerinde olduğu görülüyor.

222-2

SPK’nın KAP’ta yaptığı açıklamada;
“Sermaye Piyasası Kurulu kararı doğrultusunda borsalarda işlem yapma yasağı getirilen yatırımcıların "yasaklı" ve "Borsada işlem görmeyen pay"larına ait liste aşağıda yer almaktadır. İşlem Yapma Yasağına ilişkin uygulamalar Kuruluşumuz web sitesinde yer alan İş ve İşlem Kurallarında açıklanmaktadır.” denildi.

Editör: Ece Çavuşlu