Kimteks Poliüretan Sanayii ve Ticaret A.Ş yeni yapmış olduğu iş anlaşmasını duyurdu. Yatırımcıların oldukça merak ettiği anlaşma detayları KAP aracılığıyla açıklandı.

RUBNS, Yurtiçinde 51,1 Milyon TL’lik Ürün Satışı Yaptı RUBNS, Yurtiçinde 51,1 Milyon TL’lik Ürün Satışı Yaptı

KMPUR Yeni İş Anlaşması

Şirketin KAP üzerinden gerçekleştirdiği açıklamada; ''Şirketimiz, önemli bir ihracat pazarımızdaki distributorler ile 2024 yılı sonuna kadar toplamda yaklaşık 24 milyon Euro ciroya ulaşmayı hedefleyen bir anlaşmaya varmıştır. Bu anlaşma kapsamında 2 Haziran Cuma günü başarılı bir denetim gerçekleşmiştir. Bu anlaşmanın ilk aşaması, 2023 yılının geri kalanı için 5 milyon Euro değerinde bir ciro taahhüdünü içermektedir. İkinci aşama ise başlatılan diğer ürün testleri ile devam edecek olup, 2024 yılı için anlaşmanın öngördüğü 19 milyon Euro ciro hedefinin gerçekleşmesi beklenmektedir.'' açıklamalarında bulunuldu.

KMPUR Faaliyeti Nedir ?

Türkiye’nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu içerisinde yer alan Kimpur, 130.000 ton üretim kapasitesi ile bölgedeki en büyük kapasiteye sahip poliüretan sistem evidir. Düzce yatırımı ile kapasitesinin 200.000 tonu aşmasını hedeflemektedir. 5 kıtada 50’den fazla ülkeye ihracat yaparak sektöre öncülük etmektedir. Üretimi yapılan poliüretan sistemler; ayakkabı, otomotiv, mobilya, ısıtma ve soğutma, yalıtım-inşaat ve savunma sanayii gibi farklı sektörlerde kullanılmaktadır.