Günün Önemli Şirket Ve Borsa Haberleri 18 Temmuz 2024 Günün Önemli Şirket Ve Borsa Haberleri 18 Temmuz 2024

Gersan Elektrik Ticaret ve Sanayi A.Ş. (GEREL) tarafından 21 Mart 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan bildirimde yeni sözleşme imzalanması hakkında açıklama yapıldı.

GEREL şirketi tarafından yapılan KAP açıklamasında, şirket ile elektrik ağını geliştirmek isteyen şirket ile iş anlaşması imzalandığı duyuruldu.

KAP Açıklaması

Şirket tarafından yapılan KAP açıklamasında,

''Şirketimiz ile E365 Firması arasında Marka Devir, Elektrikli Araç Şarj İstasyon Ağı Kurulum ve işletme lisans paylaşımı anlaşmaları kapsamında, şirketimizin ve E365 firması beraber tüm Türkiye’yi kapsayacak şekilde G – Charge Elektrikli Araç Şarj Üniteleri Kurulumu ve işletilmesine yönelik yatırım kararı alınmıştır. 

Bu karar Kapsamında AC ve DC Tip Olmak Üzere totalde yaklaşık 500 Ünite Kurulumu ve İşletilmesi ve yine bu karar kapsamında başlangıç için Pilot Bölge olarak Karadeniz bölgesinin seçilmesine karar verilmiştir. 

İşbu yatırım kararı ile birlikte, şirketimizin faaliyet gelirlerine ek olarak Şarj İstasyon Ağı işletme gelirlerinin Ciro Katkısı Anlamında yaklaşık olarak yıllık 75.000.000,00 TL (YetmişBeşMilyonTürkLirası) olması beklenmektedir. 

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.'' denildi.

Editör: Ece Çavuşlu