CW Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi A.Ş. (CWENE), ABD’de fotovoltaik güneş paneli üretimi ve satışı yapacak yeni bir şirket kuracağını açıkladı.

Şirket, Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yayımlanan açıklamasında, 19 Ekim 2023 tarihli Yönetim Kurulu kararı ile fotovoltaik enerji üretim sektöründe faaliyet gösterecek CW Energy USA, Inc. unvanlı şirketin sermayesine %100 oranında iştirak edileceğini bildirdi.

Açıklamada, “Bu doğrultuda şirket kuruluşu için gerekli işlemler başlatılmıştır.” denildi.

Borsada Kaçış Sürüyor! Yatırımcı Sayısında Azalma Borsada Kaçış Sürüyor! Yatırımcı Sayısında Azalma

KAP Açıklaması

"Şirketimiz Yönetim Kurulu tarafından 19 Ekim 2023 tarihinde;  Şirketimizin, fotovoltaik enerji üretim sektöründe fotovoltaik güneş paneli üretimi-satışı başta olmak üzere; anahtar teslim güneş enerjisi sistemleri kurulumu, tasarım, mühendislik ve bakım hizmetleri, güneş enerjisi sistemleri ekipmanları tedarik ve satışı, güneşten enerji üretimi vb. amaçlarla faaliyet gösterecek CW Energy USA, Inc. unvanlı, yeni şirket kurulmasına ve yeni kurulacak şirketin sermayesine %100 oranında sermaye payı ile iştirak edilerek tüzel kişi ortak olunmasına karar verilmiştir. Bu doğrultuda şirket kuruluşu için gerekli işlemler başlatılmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

CWENE Faaliyeti Nedir?

CW Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi A.Ş. (CWENE), Türkiye’nin önde gelen güneş paneli üreticilerinden biridir. 2010 yılında kurulan firma, fotovoltaik enerji üretim sektöründe hem üretim hem de hizmet vermektedir. Firma, güneş enerji santrallerinin yatırım, projelendirme, kurulum ve bakımı gibi konularda çözümler sunmaktadır. Ayrıca, evsel ve endüstriyel çatı kurulumları, şebekeden bağımsız sistemler, güneş enerjili sulama, aydınlatma, kamera ve elektrikli araç şarj istasyonları gibi alanlarda da faaliyet göstermektedir. Firma, ISO 9001:2015, ISO 14001:2015, ISO 45001:2018, ISO/IEC 27001:2017, ISO 50001:2018, ISO 10002:2018, UL, IEC gibi uluslararası standartlara uygun olarak üretim yapmakta ve ürünlerinin kalitesini bağımsız test kuruluşları tarafından belgelendirmektedir. Firma, 2022 yılında Türkiye’nin 500 büyük sanayi kuruluşu arasında 227. sırada yer almıştır. Firma, Borsa İstanbul’da CWENE koduyla işlem görmektedir. Firma, güneş enerjisinin kullanımını yaygınlaştırarak ülke ekonomisine ve çevreye katkı sağlamayı hedeflemektedir.