Alves Kablo'nun (ALVES) halka arz sonuçları konsorsiyum lideri İnfo Yatırım Menkul Değerler tarafından kamuoyuna ve pay sahiplerine duyurularak halka arza dair detaylar belli oldu.

Halka Arz Olmayı Bekleyen Şirketler Listesi Güncellendi! Listede Yok Yok İşte Dev Şirketler Halka Arz Olmayı Bekleyen Şirketler Listesi Güncellendi! Listede Yok Yok İşte Dev Şirketler

ALVES paylarının yatırımcılara halka arzı 22-23 Şubat 2024 tarihlerinde sabit fiyatla talep toplama yöntemiyle gerçekleştirildi ve birim fiyatı 19,45 TL olan hisselerden toplamda 40 milyon adet satılarak borsada işleme başlamaya hazırlanıyor.

  • Çimento şirketi ALVES'in halka arzında maksimum 12 adet Lot(234 TL) dağıtım yapıldı.

alves

Halka Arz Detayları Nelerdi ?

Talep toplama sürecinin ardından Borsa İstanbul "Ana Pazar"da işlem görecek olan Alves Kablo hisselerinin işlem kodu ise "ALVES" olarak belirlendi.

Alves Kablo Halka Arz Şekli

- Sermaye Artırımı : 40.000.000 Lot

Halka Arz Gelirinin Kullanım Alanları

- %35-40 İhracata yönelik üretim kapasite artırımı için makine ve teknolojik yatırımlar. - %30-35 Finansal borçların geri ödemesi. - %30-35 İşletme sermayesi.

Fiyat İstikrarı

- Planlanmamaktadır.

Satmama Taahhüdü

- 1 Yıl, İhraççı. - 1 Yıl, Ortaklar.

Günlük Alım Emri Taahhüdü

- 5 Gün, 800.000 adet günlük alım emri girilecek (Deniz Karamercan). - 5 Gün, 800.000 adet günlük alım emri girilecek (Hikmet Alabıcak).

Halka Açıklık Oranı

- Yüzde 20.

Editör: Ece Çavuşlu